You are currently viewing Piotr Żyła: „Skakać swoje ze spokojnym nastawieniem psychicznym”

Piotr Żyła: „Skakać swoje ze spokojnym nastawieniem psychicznym”

Zyla Piotr hotel b.leja - Piotr Żyła: "Skakać swoje ze spokojnym nastawieniem psychicznym"Piotr Żyła był dzisiaj poza zasięgiem krajowych rywali i bardzo pewnie sięgnął po złoto mistrzostw Polski. 27-letni skoczek z Wisły jest aktualnie zdecydowanym liderem polskiej kadry i pod nieobecność Kamila Stocha wydaje się być największą polską szansę na dobry występ w nadchodzącym Turnieju Czterech Skoczni. – Moje normalne skoki mi wychodzą, to bardzo dobrze – przyznaje Żyła.

 

Żyła skacząc 125,5 i 131,5 metra triumfował z ponad 35-punktową przewagą nad kolejnym zawodnikiem, którym był Adam Ruda. – Najważniejsze jest to, że były to takie normalne skoki, na jakie mnie stać, bez żadnego większego napięcia. Napięcie było ciutkę mniejsze jak w Pucharze Świata – powiedział ze śmiechem i dodał – To bardzo dobrze, że moje normalne skoki mi wychodzą.

Warunki jak na tą temperaturę były super, dobrze że się to udało zorganizować. Przy plus dzięsięciu stopniach czasem latem jest zimniej. Na drugą serię trochę torów wytopiło, trochę biło w tych torach, powybijały się dziury – przyznał popularny „Wewiór”.

Żyła zapytany o aktualną atmosferę w polskiej kadrze, odparł: – To jest trudne, spotkać się z taką sytuacją jak w tym roku. Wynik jest gorszy od poprzednich lat i wszyscy na nas siadli. Każdy stara się skakać swoje dobre skoki, ale w samej podświadomości to jednak siedzi, że by pasowało dobrze skoczyć i wtedy napięcie jest większe. Jak Kamil wróci i będzie skakał na bardzo dobrym poziomie, czy nawet jak go nie będzie, to powinniśmy sobie trochę z tym lepiej radzić, bo to nie jest nowa sytuacja, tylko się ciągnie od początku sezonu.

O celach na nadchodzący Turniej Czterech Skoczni, Żyła powiedział: – Skakać swoje ze spokojnym nastawieniem psychicznym. Jak mi się uda zrealizować to, co realizuję od wiosny, to będzie można naprawdę fajnie poskakać.

 

notowała w Wiśle Julia Piątkowska

 

Dodaj komentarz