You are currently viewing Polacy z Żyłą na TCS w Oberstdorfie i z Kotem na PK w Engelbergu

Polacy z Żyłą na TCS w Oberstdorfie i z Kotem na PK w Engelbergu

Kruczek Mateja Maciusiak fot.M.Grzywa - Polacy z Żyłą na TCS w Oberstdorfie i z Kotem na PK w EngelberguTuż po dzisiejszych mistrzostwach Polski w Wiśle trener Łukasz Kruczek ogłosił nazwiska pięciu skoczków, którzy wystąpią w pierwszym konkursie 63. Turnieju Czterech Skoczni w niemieckim Oberstdorfie. Do najlepszego dzisiaj Piotra Żyły dołączyli Jan Ziobro, Dawid Kubacki, dwaj skoczkowie kadry B, a jedno nazwisko wciąż pozostaje nieodkryte.

 

Turniej Czterech Skoczni rozpoczynający się już za kilka dni zainaugurują na pewno: Piotr Żyła, Jan Ziobro, Dawid Kubacki, Klemens Murańka i Aleksander Zniszczoł. Nazwisko szóstego skoczka nie zostało jeszcze podane, jednak jak wiadomo, pozostaje (nikła) szansa na wykurowanie się Kamila Stocha.

W czasie gdy najlepsi skoczkowie świata będą rywalizować w turniejowym Oberstdorfie (28 grudnia 2014 r.), na skoczni w Engelbergu (27-28 grudnia 2014 r.) odbędą się kolejne zawody z cyklu Pucharu Kontynentalnego. Weźmie w nich udział pięciu Polaków: Maciej Kot, Krzysztof Biegun, Krzysztof Miętus, Stefan Hula, Bartłomiej Kłusek i Adam Ruda. Możliwe, że właśnie któryś z nich dołączy do pierwszej grupy rywalizującej w TCS już podczas konkursu w  Garmisch-Partenkirschen (1 stycznia 2015 r.).

 

informacja własna

 

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Hans

    Krzysztof Miętus to w ogóle jakaś porażka. Na MP ładnie skoczył jeden raz Stękała i jeden raz Gąsienica. W nagrodę jeden i drugi posiedzi w domu, a pojedzie taki Krzysztof Miętus. Te selekcje to parodia.

  2. Hans

    No i czemu nie ma Kłuska na COC? A jak nie Kłuska, to Andrzeja Gąsienicy? Czemu my nie wykorzystujemy tych limitów?

Dodaj komentarz