You are currently viewing Słoweńcy, Czesi i Szwajcarzy na Turniej Czterech Skoczni

Słoweńcy, Czesi i Szwajcarzy na Turniej Czterech Skoczni

koudelka roman hiza s.piwowar - Słoweńcy, Czesi i Szwajcarzy na Turniej Czterech Skoczni

Sztaby kolejnych kadr krajowych ogłosiły nazwiska skoczków, którzy zaprezentują się w Turnieju Czterech Skoczni. Optymizmu nie kryją Słoweńcy, którzy poślą do Niemiec sześciu skoczków, zadowoleni są także Czesi – razem z wiceliderem PŚ Romanem Koudelką wystartuje ich czterech. Na liście Szwajcarów na Oberstdorf widnieje tylko jedno nazwisko – Simon Ammann.

Pungertar Matjaz fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Słoweńcy, Czesi i Szwajcarzy na Turniej Czterech Skoczni
Matjaž Pungertar, fot. Julia Piątkowska

Słoweński zaciąg

Dobra wiadomość jest taka, że „słowiańskie” skoki mają się dobrze. Mniej przyjemna informacja to ta, że polscy skoczkowie nie przekonują, za to wysokie miejsca wyskakują Słoweńcy i Czesi. Aż czterech podopiecznych Gorana Janusa plasuje się w czołowej dwudziestce PŚ, są to Prevc (5), Damjan (11), Matjaz Pungertar (17) i Robert Krajec (18). Czesi nie mają tak mocnej drużyny, mają za to mocnego lidera – Roman Koudelka (2) wyrasta na jednego z faworytów zbliżającego się TCS. Zachwyca dalekimi skokami i stylem, w tym sezonie wygrał już trzykrotnie.

Goran Janus i Richard Schallert podali nazwiska swoich reprezentantów na TCS. Słowenię reprezentować będą Peter Prevc, Jernej Damjan, Robert Kranjec, Matjaz Pungertar Anže Lanišek i Nejc Dežman. W kadrze nie znalazł się Jurij Tepes, którego forma jest daleka od oczekiwanej przez zawodnika. Skoczek będzie przygotowywał się do lotów na nowej skoczni w Kulm, brany jest także wariant z dołączeniem jego lub innych Słoweńców na austriacką część turnieju.

Koudelka i spółka

matura jan bl 300x200 - Słoweńcy, Czesi i Szwajcarzy na Turniej Czterech Skoczni
Jan Matura, fot. Bartosz Leja

Czesi wyślą na Turniej Romana Koudelkę, Jana Maturę, triumfatora tego cyklu Jakuba Jandę (2005/2006) i Antonina Hajka. Zmiana w składzie naszych południowych sąsiadów jest brana pod uwagę w połowie turnieju. W "pogotowiu" będą czekać Čestmír Kozisek, Martin Cikl i Lukas Hlava. 

Szwajcarzy dojadą

Szwajcarię będzie reprezentować od początku tylko jeden zawodnik. Ale za to jaki. Czterokrotny medalista olimpijski Simon Ammann będzie usilnie walczył o jedyny brakujący mu w kolekcji triumf. Reszta kadry - Gregor Deschwanden, Killian Peier i Gabriel Karlen - dołączą do Ammanna w Garmisch-Partenkirchen. Wcześniej wezmą udział w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Engelbergu (27-28 grudnia).

 

źródła: dnevnik.si, skoky.net, swiss-ski.ch, informacja własna

Dodaj komentarz