Stefan Kraft oddał najlepszy skok w serii próbnej przed dzisiejszymi pucharowymi zawodami Turnieju Czterech Skoczni w Oberstrdorfie. Wśród Polaków najlepiej zaprezentował się Piotr Żyła, który zajął 8. lokatę. Znacznie słabiej zaprezentowali się pozostali „biało-czerwoni”. Na Schattenbergschanze wieje słabszy niż wczoraj, ale nadal bardzo zmienny wiatr.
Najlepszy skok w serii próbnej zaprezentował Stefan Kraft (133,5 m / 14. belka), drugie miejsce zajął autor najdłuższej próby (138,5 m / 17. belka), a trzeci był Peter Prevc (128,0 m / 14. belka).
Wśród Polaków najlepiej zaprezentował się Piotr Żyła (120,5 m / 8. miejsce), który skoczył lepiej od swojego rywala Matjaza Pungertara (113,0 m / 24. miejsce). Aleksander Zniszczoł (114,0 m / 29. miejsce) także był lepszy od swojego przeciwnika Jerneja Damjana (105,0 m / 32. miejsce). Znacznie słabiej od Stefana Krafta skoczył Kamil Stoch (103,5 m / 30. miejsce). Słabszy skok od Thomasa Dietharta (123,0 m / 26. miejsce) oddał z kolei Jan Ziobro (115,5 m / 35. miejsce). Dawid Kubacki uzyskał 107,5 metra, co dało mu 34. lokatę. Jego rywal Andreas Kofler (podobnie jak Noriaki Kasai), odpuścił próbny skok.
Rywalizacja w serii próbnej rozpoczęła się z belki najazdowej nr 13, jednak już po skoku dwóch zawodników wraz z nasilającym się wiatrem w plecy powędrowała w górę do nr 16 i 17. Wiatr był bardzo zmienny, niektórzy skoczkowie oddawali swoje próby przy wietrze powyżej 0,5 m/s pod narty, inni musieli zmagać się z 2 m/s z tyłu skoczni.
Wyniki serii próbnej:
zawodnik | kraj | belka | odległość | punkty | |
1 | Stefan Kraft | AUT | 14 | 133,5 m | 95.4 |
2 | Severin Freund | GER | 17 | 138,5 m | 86.4 |
3 | Peter Prevc | SLO | 14 | 128,0 m | 80.9 |
4 | Kento Sakuyama | JPN | 16 | 121,0 m | 76.3 |
5 | Michael Hayboeck | AUT | 14 | 123,0 m | 75.9 |
6 | Michael Neumayer | GER | 17 | 128,0 m | 74.3 |
7 | Simon Ammann | SUI | 14 | 121,5 m | 73.0 |
8 | Piotr Żyła | POL | 14 | 120,5 m | 72.0 |
9 | Robert Kranjec | SLO | 13 | 129,0 m | 70.9 |
10 | Roman Koudelka | CZE | 14 | 118,0 m | 66.9 |
11 | Stephan Leyhe | GER | 17 | 130,5 m | 64.9 |
12 | Taku Takeuchi | JPN | 14 | 120,0 m | 64.7 |
13 | Gregor Schlierenzauer | AUT | 14 | 116,0 m | 64.5 |
14 | Rune Velta | NOR | 14 | 114,5 m | 62.6 |
15 | Anders Bardal | NOR | 14 | 117,0 m | 62.4 |
16 | Richard Freitag | GER | 14 | 118,0 m | 62.2 |
17 | Anders Jacobsen | NOR | 16 | 117,0 m | 60.7 |
18 | Johann Andre Forfang | NOR | 16 | 115,0 m | 60.3 |
19 | Phillip Sjoeen | NOR | 17 | 123,5 m | 60.2 |
20 | Anssi Koivuranta | FIN | 17 | 125,5 m | 59.1 |
21 | Dimitry Vassiliev | RUS | 17 | 126,5 m | 58.8 |
22 | Markus Eisenbichler | GER | 16 | 113,5 m | 58.6 |
23 | Vincent Descombes Sevoie | FRA | 16 | 117,0 m | 58.2 |
24 | Matjaz Pungertar | SLO | 14 | 113,0 m | 57.0 |
25 | Daiki Ito | JPN | 17 | 124,5 m | 56.9 |
26 | Thomas Diethart | AUT | 17 | 123,0 m | 55.4 |
27 | Andreas Wank | GER | 17 | 125,0 m | 55.3 |
28 | Daniel Wenig | GER | 16 | 114,5 m | 54.9 |
29 | Aleksander Zniszczoł | POL | 14 | 114,0 m | 51.9 |
30 | Kamil Stoch | POL | 14 | 103,5 m | 50.9 |
31 | Vladislav Boyarintsev | RUS | 17 | 121,0 m | 47.4 |
32 | Jernej Damjan | SLO | 14 | 105,0 m | 47.1 |
33 | Lauri Asikainen | FIN | 16 | 111,0 m | 46.7 |
34 | Dawid Kubacki | POL | 16 | 107,5 m | 46.4 |
35 | Jan Ziobro | POL | 17 | 115,5 m | 45.4 |
36 | Anders Fannemel | NOR | 14 | 105,0 m | 43.2 |
37 | Seou Choi | KOR | 14 | 97,5 m | 41.4 |
38 | Karl Geiger | GER | 14 | 104,0 m | 41.2 |
39 | Marinus Kraus | GER | 16 | 107,5 m | 40.6 |
40 | Anze Lanisek | SLO | 17 | 114,5 m | 40.1 |
41 | Jarkko Maeaettae | FIN | 17 | 111,0 m | 38.8 |
42 | Mikhail Maksimochkin | RUS | 16 | 108,5 m | 37.6 |
43 | Nejc Dezman | SLO | 16 | 98,5 m | 34.9 |
44 | Davide Bresadola | ITA | 14 | 99,0 m | 33.7 |
45 | Tim Fuchs | GER | 14 | 100,5 m | 30.1 |
46 | Matthew Rowley | CAN | 14 | 100,0 m | 26.8 |
47 | Nicholas Fairall | USA | 16 | 91,0 m | 22.3 |
48 | Junshiro Kobayashi | JPN | 13 | 98,5 m | 20.0 |
DNS | Andreas Kofler | AUT | - | - | - |
DNS | Noriaki Kasai | JPN | - | - | - |
Początek pierwszej serii konkursowej zaplanowany jest na godz. 17:30. Transmisja na TVP1, sport.tvp.pl oraz Eurosporcie. Relacja live na fis-ski.com i berkutschi.com.
informacja własna