You are currently viewing Bartłomiej Kłusek dla SkokiPolska: „Do Innsbrucka jadę po punkty Pucharu Świata”

Bartłomiej Kłusek dla SkokiPolska: „Do Innsbrucka jadę po punkty Pucharu Świata”

10887241 865012666853910 3572636922144922652 o - Bartłomiej Kłusek dla SkokiPolska: "Do Innsbrucka jadę po punkty Pucharu Świata"Po bardzo udanych występach w Pucharze Kontynentalnym w Engelbergu (2. i 5. miejsce) do składu na Turniej Czterech Skoczni w Innsbrucku dołączy Bartłomiej Kłusek. – Wygląda na to, że forma idzie w górę i to cieszy. Bardzo się cieszę, że wystąpię w TCS, jadę tam po punkty Pucharu Świata – zapowiada reprezentant polskiej kadry B.

 

SkokiPolska: Ostatnio w Engelbergu byłeś na podium i otarłeś się o zwycięstwo, jak ocenisz ten występ?

Bartłomiej Kłusek: No tak, to był naprawdę fajny weekend dla mnie. Skoki były dobre, wygląda na to że forma idzie w górę i to bardzo cieszy.

 

SkokiPolska: Dołączysz do składu polskiej kadry na TCS w Innsbrucku, zapewne nie możesz się już doczekać turniejowej atmosfery?

Bartłomiej Kłusek: Bardzo się cieszę że wystąpię w Turnieju Czterech Skoczni, bo to prestiżowa impreza, w której zawsze chciałem wziąć udział. Nie mogę się doczekać pierwszych skoków w Innsbrucku. Konkretnych celów jednak nie mam, to jest sport i różnie bywa, ale napewno jadę tam po punkty Pucharu Świata.

 

SkokiPolska: Początek sezonu w wykonaniu kadr A i B nie był zbyt udany. Jak uważasz, co mogło być tego powodem?

Bartłomiej Kłusek: Nie mam pojęcia, bo wszyscy sezon letni przepracowaliśmy bardzo ciężko i solidnie. Tym bardziej ciężko powiedzieć dlaczego tak, a nie inaczej sie zaczął. Sezon jednak trwa, a my się nie poddajemy i walczymy dalej.

 

SkokiPolska: Niektórzy zawodnicy kadry A aktualnie skaczą słabiej od skoczków kadry B. Czy upatrujesz w tym szansę na częstsze starty w Pucharze Świata?

Bartłomiej Kłusek: Myślę, że nie mam co patrzeć  na to, kto jak skacze w tym momencie, tylko po prostu robić swoje, żeby zadomowić sie w Pucharze Świata na stałe.

 

SkokiPolska: Rozmawialiśmy jeszcze przed sezonem zimowym, powiedziałeś wtedy, że Twoim celem jest udział w MŚ w Falun. Czujesz, że teraz jest to bardziej możliwe?

Bartłomiej Kłusek: Na pewno to jest mój cel główny tej zimy i będę dążył do tego, aby pojechać na Mistrzostwa Świata. Teraz trzeba si jednak skupić na dobrym skakaniu w PŚ, a potem zobaczymy.

 

rozmawiał Bartosz Leja

 

Dodaj komentarz