You are currently viewing Jacobsen, Ammann i Prevc oceniają noworoczny konkurs w Ga-Pa

Jacobsen, Ammann i Prevc oceniają noworoczny konkurs w Ga-Pa

Jacobsen.Ammann.Prevc Ga Pa.2015 fot.Julia .Piatkowska - Jacobsen, Ammann i Prevc oceniają noworoczny konkurs w Ga-PaAnders Jacobsen po niemal dwuletniej przerwie znowu znalazł się na najwyższym stopniu podium w zawodach Pucharu Świata. – Byłem zaskoczony moimi skokami. Mam nadzieję, że nadal mogę skakać na tym poziomie – powiedział 29-letni Norweg tuż po konkursie. Czołową trójkę uzupełnili dziś Simon Ammann oraz Peter Prevc.

 

Skoki na 135,5 i 136,5 metra wystarczyły Andersowi Jacobsenowi do odniesienia 10. triumfu w PŚ w karierze. Norweski skoczek zachwycał też wczoraj, kiedy to podczas jednego z treningów oddał najdłuższy skok (145,0 m) na Grosse Olympiaschanze, który jest nieoficjalnym rekordem obiektu. – Wczoraj byłem zaskoczony moimi skokami. W Oberstdorfie nie byłem w stanie pokazać się z najlepszej strony, jednak tutaj oddałem sześć fantastycznych skoków. Mam nadzieję, że będę kontynuować skakanie na tym poziomie – przyznał podzas konferencji prasowej po zakończeniu zawodów.

Na drugim stopniu podium uplasował się Simon Ammann, który tym samym nieco zrehabilitował się po upadku na Schattenbergschanze w Oberstdorfie. – Po moim drugim skoku nie spodziewałem się aż tak dobrego rezultatu. Tylni wiatr był jednak dość mocny i pomogła mi kompensacja punktowa. Kolejne dwa konkursy będą dla mnie nieco łatwiejsze, ponieważ nie mam już żadnej presji dotyczącej klasyfikacji generalnej – przyznał 33-letni Szwajcar, który szanse na upragniony triumf w Turnieju Czterech Skoczni zaprzepaścił już podczas upadku w pierwszym konkursie.

Na trzecim stopniu podium uplasował się Peter Prevc, który dzięki temu został wiceliderem klasyfikacji generalnej 63. TCS. – Szczerze mówiąc, nie miałem żadnych oczekiwań dotyczących konkretnego rezultatu przed zawodami. Po prostu oczekiwałem dobrego skakania. Oczywiście myślę też o klasyfikacjach generalnych, ale muszę się skoncentrować przede wszystkim na skokach. Najpierw daję z siebie wszystko, a później komputer przelicza moje wyniki – powiedział 22-letni Słoweniec.

 

Źródło: fisskijumping.com

 

Dodaj komentarz