You are currently viewing Anders Bardal: „Gdy coś jest nie tak, do głowy przychodzi wiele myśli”

Anders Bardal: „Gdy coś jest nie tak, do głowy przychodzi wiele myśli”

Skoczkowie są już na półmetku Turnieju Czterech Skoczni. Zdecydowanie poniżej oczekiwań skacze jak dotąd Anders Bardal. – Po tym, jak dwukrotnie zakończyłem zawody w tym turnieju na 21. miejscu, wygląda na to, że jestem w takiej dyspozycji, która pozwala na walkę tylko o dalsze lokaty – napisał norweski skoczek na swoim blogu.

 

Po dwóch konkursach Turnieju Czterech Skoczni, Anders Bardal zajmuje odległe 19. miejsce w klasyfikacji generalnej. Sam zawodnik podzielił się ze swoimi fanami stonowanym wpisem na własnym blogu.

W niemieckiej części zmagań Bardal dwukrotnie był 21. Z pewnością inaczej wyobrażał sobie swój występ w niemiecko-austriackim tournee. – Zarówno w Oberstdorfie jak i w Ga-Pa to nie były moje dni. Gdy oddajesz słabe skoki i zauważasz, że coś jest nie tak, przychodzi ci do głowy wiele myśli. Wciąż jednak jestem gotowy do walki o wyższe miejsca. Chcę lecieć nieco dalej w dół skoczni i znajdywać się wyżej na liście wyników – przyznał 32-letni zawodnik.

Mistrz świata z Val di Fiemme przyznał także, że cieszy się z powrotu na szczyt Andersa Jacobsena. Zdaniem Norwega dobrze się stało, że gdy inni nie lądują z przodu stawki to pojawia się ktoś, na kogo nie liczono aż w takim stopniu. – Dzięki temu, że pojawił się Anders, ja mogę pracować w ciszy i spokoju, aby później wrócić silniejszy. On wrócił po ciężkiej kontuzji i cieszę się, że osiągnął wysoką formę. Wyraźnie był najlepszy podczas tych dwóch dni w Garmisch. Zasłużył na to zwycięstwo – dodał.

Tak słabe wyniki (jak na zdobywcę Kryształowej Kuli za sezon 2011/12) w TCS są nie lada zaskoczeniem. Lokaty zajmowane przez Bardala w konkursach niemieckiej części turnieju są jak do tej pory najgorszymi, wywalczonymi w tym sezonie. Warto też odnotować, że Norweg tylko 4-krotnie kończył zawody w pierwszej „10”. Najlepszym jego wynikiem była 6. pozycja w pierwszym konkursie w rosyjskim Niżnym Tagile. 248 punktów, które zdobył dotychczas, klasyfikowany jest na 11. pozycji w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Przypomnijmy też, że w trzech minionych sezonach Bardal nie wypadał z turniejowej „10” (miejsca: 4., 5., 6.).

 

Źródło: informacja własna / andersbardal.com

 

Dodaj komentarz