You are currently viewing Kamil Stoch dla SkokiPolska: „Staram się skakać na sto procent możliwości”

Kamil Stoch dla SkokiPolska: „Staram się skakać na sto procent możliwości”

Stoch Kamil TCS.Ga Pa.2015 fot.J.Piatkowska - Kamil Stoch dla SkokiPolska: "Staram się skakać na sto procent możliwości"Kamil Stoch nie krył zadowolenia ze swoich dzisiejszych skoków na Bergisel w Innsbrucku. Ten oddany w kwalifikacjach zapewnił mu 13. lokatę i jutrzejszą rywalizację w parze z Danielem Wenigiem. Nasz mistrz olimpijski jest spokojny i z optymizmem podchodzi do jutrzejszych zawodów. – Bardzo lubię tę skocznię – mówi dzień przed zawodami.

 

SkokiPolska: Czy skaczesz jeszcze trochę asekuracyjnie, żeby oszczędzać nogę?

Kamil Stoch: Nie, staram się już skakać na sto procent swoich możliwości. W tym momencie nie jestem w stanie zrobić nic więcej, nic ponad swoje siły. Po prostu staram się zrobić to, co mogę w danym momencie. Wciąż brakuje mi trochę skoków treningowych, brakuje mi stabilizacji mojej formy i często pojawiają się błędy, które zwłaszcza podczas Turnieju trudno wyeliminować.

 

SkokiPolska: Bergisel jest szczęśliwa dla Ciebie, w zeszłym roku i przed dwoma laty kończyłeś zawody na podium.

Kamil Stoch: Tak, bardzo lubię tę skocznię, lubię atmosferę, która tu panuje. Trybuny są bardzo fajnie usytuowane, tworzy się taki kocioł, przez co tę atmosferę można też odczuć kiedy stoi się na górze. Poza tym sam obiekt jest w porządku.

 

SkokiPolska: W turniejowej czołówce jest bardzo ciasno. Kto według Ciebie ma największe szanse na wygranie całego cyklu?

Kamil Stoch: Ja uważam że nie ma jednego faworyta, jest kilku zawodników, którzy są w stanie wygrać cały Turniej. To pokazały ostatnie dwa konkursy, kiedy czołówka była zupełnie inna w Ga-Pa i inna w Obersdorfie.

 

SkokiPolska: Ty też będziesz walczył do końca?

Kamil Stoch: Oczywiście.

 

rozmawiała w Innsbrucku Gosia Mynett

 

Dodaj komentarz