You are currently viewing Peter Prevc dla SkokiPolska: „Zawsze staram się poprawiać”

Peter Prevc dla SkokiPolska: „Zawsze staram się poprawiać”

10626163 869330073088836 6633161657762974758 o - Peter Prevc dla SkokiPolska: "Zawsze staram się poprawiać"Na półmetku Turnieju Czterech Skoczni komentarza udzielił nam Peter Prevc, aktualnie czwarty skoczek klasyfikacji generalnej Pucharu Świata i drugi zawodnik klasyfikacji turniejowej. Słoweniec nie wybiega myślami do przodu, skupia się na najbliższych zadaniach do wykonania. I wciąż znajduje coś, co mógłby poprawić w swoich skokach.

 

SkokiPolska: Twoja stabilna forma jest wynikiem dobrego przygotowania podczas sezonu letniego?

Peter Prevc: Zdecydowanie tak. Ciężko pracowałem od końca kwietnia do października, mając jedynie tydzień wakacji. Ciężka praca skutkuje dobrymi wynikami.

 

SkokiPolska: W zeszłym sezonie w końcowej klasyfikacji Turnieju uplasowałeś się na czwartym miejscu, tuż za podium. Czy miejsce w pierwszej trójce jest teraz Twoim głównym celem?

Peter Prevc: Nie wiem, nie stawiam sobie jako cele konkretnych wyników. Zawsze staram się poprawiać, przeważnie poprawa dyspozycji wiąże się z lepszymi wynikami. Zobaczymy co się wydarzy, wciąż są do rozegrania dwa konkursy, wielu zawodników jest tutaj bardzo mocnych.

 

Skoki Polska: Kogo możesz wymienić wśród swoich najsilniejszych rywali?

Peter Prevc: Myślę, że tutaj w Innsbrucku, a także w Bischofshofen, Austriacy są bardzo groźnymi rywalami. Skaczą u siebie, przy swojej publiczności, wielu ludzi dodaje im otuchy, odbywali tutaj też wiele treningów, dlatego będą bardzo mocni.

 

SkokiPolska: Odpowiada Ci ta skocznia?

Peter Prevc: Tak, to bardzo przyjemna skocznia i atmosfera, która tu panuje, też jest miła.

 

SkokiPolska: Myślisz już o Mistrzostwach Świata w Falun.

Peter Prevc: Nie, jeszcze nie. Zawsze skupiam się na kolejnym konkursie. Teraz są to jutrzejsze zawody. W lutym będę myślał o Mistrzostwach.

 

rozmawiała w Innsbrucku Gosia Mynett

 

Dodaj komentarz