You are currently viewing TCS Innsbruck: Kolejne problemy z pogodą?

TCS Innsbruck: Kolejne problemy z pogodą?

Innsbruck Bergisel bergisel.info - TCS Innsbruck: Kolejne problemy z pogodą?Według prognoz pogody, ten weekend na skoczni Bergisel w Innsbrucku może przypominać zmagania otwierające Turniej Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Austriackie media już zastanawiają się nad tym, czy konkurs zostanie przeniesiony do Bischofschofen. Czy uda się przeprowadzić sprawne zawody, czy wiatr ponownie pokrzyżuje plany organizatorów?

 

Tegoroczny 63. Turniej Czterech Skoczni nie rozpieszcza zawodników w kwestii warunków atmosferycznych. Pierwszy konkurs w Oberstdorfie przełożono po 2,5-godzinnym przeciąganiu zawodów z niedzieli na poniedziałek. W Garmisch-Partenkirchen pogoda jednak nie przeszkadzała w równej rywalizacji. Teraz ponownie zaczyna dawać o sobie.

Według najnowszych prognoz pogody ten weekend nad Bergisel będzie wietrzny oraz śnieżny. Dzisiejsze treningi przebiegały bez przeszkód, na skoczni panowały dobre warunki. Podczas kwalifikacji mogą pojawić się mocniejsze podmuchy wiatru. Patrząc w niebo o godzinie 12:40 nie sposób było nie dostrzec nadciągających chmur nad skocznię. Ciężko natomiast określić, czy z tych chmur spadnie deszcz podczas dzisiejszej rywalizacji.

Niedzielne zmagania na Bergisel może storpedować wiatr oraz obfite opady śniegu, które są zapowiadane przez meteorologów. O aktualnym stanie pogody będziemy informować na bieżąco. Przypomnijmy, że kwalifikacje zaplanowano na godzinę 14:00. Niedzielny konkurs ma się rozpocząć o tej samej porze.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz