You are currently viewing Noriaki Kasai: „Drugie miejsce dedykuję żonie, dziś są jej urodziny”

Noriaki Kasai: „Drugie miejsce dedykuję żonie, dziś są jej urodziny”

Kasai Noriaki TCS.Bischofshofen.2015 fot.Julia .Piatkowska - Noriaki Kasai: "Drugie miejsce dedykuję żonie, dziś są jej urodziny"Noriaki Kasai w dzisiejszych zawodach na skoczni im. Paula Ausserleitnera w Bischofshofen uplasował się na drugim miejscu, a w całym 63. Turnieju Czterech Skoczni znalazł się tuż za podium, na czwartej pozycji. – Dzisiaj są urodziny mojej żony i jestem bardzo szczęśliwy, że to właśnie jej mogę zadedykować to drugie miejsce – powiedział reprezentant Japonii tuż po zakończeniu zawodów.

 

Noriaki Kasai zajął dzisiaj drugie miejsce i było to jego najlepsze osiągnięcie w ciągu tegorocznego TCS. W Oberstdorfie oraz Garmisch-Partenkirchen dwukrotnie uplasował się na ósmym miejscu, a w Innsbrucku był trzeci ex aequo z  Simonem Ammannem.

Moje skoki podczas całego Turnieju Czterech Skoczni nie były perfekcyjne, więc jestem trochę rozczarowany. W Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen miałem pecha do złych warunków atmosferycznych. W Innsbrucku i Bischofshofen także popełniłem kilka drobnych błędów. Dzisiaj mam jednak całkiem szczęśliwe zakończenie i dzięki miejscu na podium jestem szczęśliwy – powiedział na konferencji prasowej Japończyk.

Kasai dodał też, że dzisiejszy dzień jest dla niego szczególny także z innego, bardziej osobistego powodu. – Dzisiaj są urodziny mojej żony i jestem bardzo szczęśliwy, że to właśnie jej mogę zadedykować to drugie miejsce. Podczas lotów w Kulm, 11 stycznia, będą urodziny mojego ojca i to dla mnie nowa szansa na zajęcie miejsca na podium. Największe szczęście sprawi mi zwycięstwo – zakończył 42-letni skoczek.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz