You are currently viewing Peter Prevc: „To była ostatnia wielka impreza, w której nie miałem trofeum”

Peter Prevc: „To była ostatnia wielka impreza, w której nie miałem trofeum”

1537962 869323963089447 6005925130322013088 o - Peter Prevc: "To była ostatnia wielka impreza, w której nie miałem trofeum"Peter Prevc uplasował się na trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej tegorocznej edycji niemiecko-austriackiego Turnieju Czterech Skoczni. 21-letni skoczek jak sam przyznaje, do swojego bogatego sportowego dorobku dołożył ostatnie brakujące podium. – Tak naprawdę jestem szczęśliwy, że Turniej już się zakończył – przyznał zmęczony Słoweniec.

 

Peter Prevc w dzisiejszym konkursie w Bischofshofen zajął czwartą lokate. Jak ocenił swój występ? – We wczorajszych seriach popełniałem błędy. Dzisiaj chciałem po prostu oddać dobre skoki i to się udało, dlatego jestem bardzo zadowolony z mojego dzisiejszego występu. Moje miejsce na podium było zagrożone, jednak wszystko zakończyło się na moją korzyść – przyznał.

21-letni słoweński skoczek podczas 63. TCS dwukrotnie uplasował się na podium (w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen), w Innsbrucku przyszedł lekki kryzys (11. miejsce), a turniejową rywalizację zakończył dziś tuż poza podium w Bischofshofen. Ostatecznie pozowoliło mu to na znalezienie się na podium w klasyfikacji generalnej prestiżowych niemiecko-austriackich zawodów.

Tak naprawdę jestem szczęśliwy, że Turniej już się zakończył. Za mną 12 bardzo ciężkich dni, które były trudne szczególnie pod względem mentalnym. Ostatecznie jestem też bardzo szczęśliwy z trzeciego miejsca. To była ostatnia wielka impreza, w której nie miałem jeszcze trofeum i nie byłem na podium – podsumował Prevc, który jest już medalistą Mistrzostw Świata, Mistrzostw Świata w lotach, Igrzysk Olimpijskich, ma także na koncie podium klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

 

Źródło: informacja własna / sloski.si

 

Dodaj komentarz