You are currently viewing Udana operacja Fairalla, koniec sezonu Amerykanina

Udana operacja Fairalla, koniec sezonu Amerykanina

Fairall Nicholas TCS.Bischofshofen.2015 fot.Julia .Piatkowska - Udana operacja Fairalla, koniec sezonu AmerykaninaNicholas Fairall, który podczas wczorajszych kwalifikacji w Bischofshofen doznał groźnego upadku, jest już po operacji kręgosłupa, którą przeszedł w klinice w Innsbrucku. Tuż po niej Amerykanin zamieścił na swoim oficjalnym profilu na facebooku swoje zdjęcie z podpisem: – Właśnie wróciłem z operacji. Jestem dobrej myśli i czekam na świetny rok. Będę Was informować.

 
Fairall Nicholas TCS.Bischofshofen.2015 emergency fot.Julia .Piatkowska 300x200 - Udana operacja Fairalla, koniec sezonu Amerykanina
Służby medyczne zajmujące się Amerykaninem po upadku na skoczni w Bishcofshofen, fot. Julia Piątkowska

O upadku Fairalla pisaliśmy już wczoraj TUTAJ. Teraz wiemy już, że to koniec sezonu 2014/2015 dla młodego Amerykanina. Odniesione obrażenia nie są jednak tak poważne, jak początkowo przypuszczano. Przypomnijmy, że tuż po upadku 23-letni skoczek miał problemy z czuciem nóg i stracił przytomność, w związku z czym podejrzewano uszkodzenie kręgów szyjnych. Okazało się, że złamaniu uległ pierwszy kręg lędźwiowy. Konieczna była natychmiastowa operacja kręgosłupa, która trwała 2,5 godziny i szczęśliwie zakończyła się powodzeniem.

Nick jest po operacji i jest w dobrym nastroju. W szpitalu czuwają przy nim trener Bine Norcic oraz kolega z drużyny Nick Alexander. Nick Fairall jest jednym z najbadziej przyjaznych i pomocnych sporotwców w drużynie amerykańskich skoczków. Jest zawsze pierwszą osobą, która oferuje kolegom pomocną dłoń i dobre słowo. Cała amerykańska społeczność skoków narciarskich i kombinacji norweskiej życzą Nickowi szybkiego powrotu do zdrowia - możemy przeczytać w oficjalnym komunikacie na stronie usaskijumping.org.

Sympatycznemu zawodnikowi także i my życzymy szybkiego powrotu do zdrowia i pełni sił!

 

Źródło: usaskijumping.org / siol.net

 

Dodaj komentarz