You are currently viewing Norwegowie bez Bardala i Sjoeena podczas lotów na Kulm

Norwegowie bez Bardala i Sjoeena podczas lotów na Kulm

Stjernen Andreas lot Planica fot.Stefan.Piwowar - Norwegowie bez Bardala i Sjoeena podczas lotów na KulmNorwegowie w nieco zmienionym składzie wystartują w pierwszych w tym sezonie zawodach w lotach narciarskich, które odbędą się w austriackim Tauplitz. Trener Alexander Stoeckl postanowił dać odpocząć Andersowi Bardalowi, który był zawiedziony swoimi występami w Turnieju Czterech Skoczni oraz 18-letniemu Phillipowi Sjoeenowi.

 

Podczas lotów na Kulm-Skiflugschanze zaprezentuje się siedmiu norweskich skoczków. Trener Alexander Stoeckl zdecydował, że będą to: Anders Fannemel, Anders Jacobsen, Rune Velta, Daniel-Andre Tande, Johann Andre Forfang, a także Joachim Hauer i Andreas Stjernen, którzy zastąpią Andersa Bardala, który w TCS spisywał się poniżej oczekiwań i Phillipa Sjoeena, który jako 18-latek nie ma jeszcze doświadczenia na tak dużych obiektach.

Hauer w czasie minionego weekendu zwyciężył w dwóch konkursach Norges Cup w norweskiej Renie i tym samym wywalczył sobie miejsce w pucharowym składzie. Zaskoczeniem może być natomiast nominacja dla Stjernena, który we wspomnianym krajowych zawodach spisywał się słabo (24. i 8. miejsce), a od niego lepsi byli m.in. Kenneth Gangnes, Robert Johansson, czy Kim Rene Elverum Sorsell. Za Andreasem Stjernenem przemawia jednak spore doświadczenie w lotach, Norweg był trzecim zawodnikiem klasyfikacji generalnej PŚ w lotach w sezonie 2012/2013.

Dodajmy, że wśród nominowanej siódemki, aż trzech podopiecznych Stoeckla może się poszczycić rekordami życiowymi przekraczającymi 230 metrów - Fannemel (244,5 m), Stjernen (232,5 m) oraz Jacobsen (230,5 m).

 

Źródło: informacja własna / skiforbundet.no

 

Dodaj komentarz