You are currently viewing Rosjanie z Kornilovem na loty w Tauplitz, odpoczną młodsi

Rosjanie z Kornilovem na loty w Tauplitz, odpoczną młodsi

kornilov denis2 kd - Rosjanie z Kornilovem na loty w Tauplitz, odpoczną młodsiPoszczególne reprezentacje dokonują rotacji w składach na zawody Pucharu Świata w Tauplitz. Loty narciarskie to nieco inna rzeczywistość, w związku z tym na zamiany zdecydował się także trener Rosjan – Matjaz Zupan. Młode rosyjskie talenty – Mikhail Maksimochkin i Ilmir Hazetdinov odpoczną, podczas gdy na Kulm-Skiflugschanze zaprezentuje się trzech skoczków Sbornej.

 

Podczas lotów narciarskich w Austrii zobaczymy trzech reprezentantów Federacji Rosyjskiej. Będą to: Vladislav Boyarintsev oraz doświadczeni: Dimitry Vassiliev (rekord: 228,0 m / Planica 2005)  i Denis Kornilov (rekord: 232,0 m / Vikersund 2012), który do rywalizacji w PŚ powraca po prawie miesięcznej przerwie. Po raz pierwszy próby na mamucie odda z kolei Boyarintsev.

Nie jestem zadowolony z wyników w Turnieju Czterech Skoczni. Rozumiem jednak, jaki jest mój słaby punkt i aktywnie pracuję nad poprawą wyjścia z progu – przyznał 20-letni Boyarintsev, który na początku sezonu był najlepszym z reprezentantów Rosji, jednak podczas niemiecko-austriackich zawodów wyraźnie obniżył loty. – Nie wiem jeszcze czego się spodziewać na lotach, po prostu chcę tego spróbować. Wiem tylko tyle, że w czasie lotu na „mamucie” nie można sobie pozwolić na żaden błąd. Podczas gdy na normalnych obiektach istnieje możliwość eliminacji błędów popełnionych w jednej fazie, na skoczni do lotów najmniejszy błąd może przerwać odpowiedni rytm – dodaje młody rosyjski skoczek.

Dodajmy, że po dotychczasowych występach w PŚ, odpoczną Ilmir Hazetdinov i Mikhail Maksimochkin.

 

Źródło: tramplin.perm.ru

 

Dodaj komentarz