You are currently viewing PK Wisła: Semenic wygrywa jedyną serię treningową

PK Wisła: Semenic wygrywa jedyną serię treningową

semenic anze s.piwowar - PK Wisła: Semenic wygrywa jedyną serię treningową

Pierwszy i jedyny rozpoznawczy skok w stawce walczącej o Puchar Kontynentalny należał do Anze Semenica. Słoweniec przeskoczył rywali o ponad dziesięć metrów – uzyskał 134,5 metra podczas gdy kolejny Tom Hilde 124,5 m. Między Słoweńca i Norwega wcisnął się Stanisław Biela, najlepszy z Polaków w treningu (120,5 m).

Treningi w Wiśle zostały zaplanowane na wczoraj, jednak z powodu zbyt silnego wiatru zostały odwołane. Swoje trzy grosze i tak dorzuca zmienny wiatr. Sprawia on, że zawodnicy z dobrą odległością, powyżej punktu K (Kłusek, Robert Johhanson, Lukas Hlava, Kenneth Gangnes) znajdują się pod koniec pierwszej i na początku drugiej dziesiątki.

Za najlepszą trójką znaleźli się skoczkowie znani z Pucharu Świata: Andreas Wank, Ilmir Hazetdinov, czy Jakub Janda. W dziesiątce uplasował się jeszcze jeden Polak, Bartłomiej Kłusek (123,5 m).

Krzysztof Leja był 16, Krzysztof Miętus 21 tuż przed Krzysztofem Biegunem, wciąż szukający formy Maciej Kot dopiero 34, Andrzej Zapotoczny 35. Najwyżej sklasyfikowany z naszych w klasyfikacji PK, Stefan Hula, skoczył zaledwie 106 metrów, co dało mu 46 miejsce. Trzy pozycje dalej był aktualny wicemistrz Polski Adam Ruda.

Początek zawodów już o godz. 10.

Dodaj komentarz