You are currently viewing Stoch najlepszym sportowcem, Kruczek najlepszym trenerem w plebiscycie Przeglądu Sportowego

Stoch najlepszym sportowcem, Kruczek najlepszym trenerem w plebiscycie Przeglądu Sportowego

 

Stoch Kamil Krysztalowa.Kula J.Piatkowska2 - Stoch najlepszym sportowcem, Kruczek najlepszym trenerem w plebiscycie Przeglądu SportowegoKamil Stoch zwyciężył w jubileuszowym, 80. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na 10 Najlepszych Sportowców Polski 2014 roku. Mistrz olimpijski w skokach narciarskich wyprzedził m.in. siatkarza Mariusza Wlazłego i kolarza Michała Kwiatkowskiego. Nagrodę dla najlepszego szkoleniowca otrzymał trener polskiej kadry skoczków – Łukasz Kruczek.

 
kruczek lukasz hala b.leja 300x200 - Stoch najlepszym sportowcem, Kruczek najlepszym trenerem w plebiscycie Przeglądu Sportowego
Trener roku 2014 – Łukasz Kruczek, fot. Bartosz Leja

Kamil Stoch podczas uroczystej gali odebrał statuetkę dla najlepszego sportowca 2014 roku z rąk prezesa Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusza Tajnera. – Szkoda, że ja nie mam napisane co powiedzieć – zaczął z uśmiechem i dodał – Chciałbym pogratulować wszystkim sportowcom – tym którzy są tutaj, medalistom mistrzostw świata, mistrzostw Europy, igrzysk olimpijskich, oraz tym sportowcom, których tutaj nie ma i siedzą przed telewizorami, ale którzy w ich mniemaniu zrobili wszystko, co było w ich mocy, żeby osiągnąć jak najlepszy wynik w minionym roku. Tacy sportowcy są w różnych dyscyplinach, niekoniecznie w tych, których pokazuje telewizja.

Stoch podziękował żone Ewie, rodzicom, trenerom, sztabowi szkoleniowemu, kolegom z drużyny, sponsorom i kibicom. – Dziękuję, że mnie wspieracie, że jesteście ze mną, że mogę być normalnym człowiekiem będąc wśród was, stojąc w kolejce w sklepie, jadąc autobusem, lecąc samolotem. To jest miłe, mimo osiągnięć być normalnym człowiekiem – zakończył skoczek narciarski.

Dodajmy, że w kategorii najlepszy trener 2014 roku statuetki otrzymali dwaj szkoleniowcy – trener polskiej kadry skoczków, Łukasz Kruczek, który był współautorem sukcesu olimpijskiego Kamila Stocha, a także Stephane Antiga, trener polskiej drużyny siatkarskiej, która zdobyła w 2014 r. Mistrzostwo Świata.

 

10 najlepszych sportowców roku 2014 według wyników plebiscytu „Przeglądu Sportowego”:

  1. Kamil Stoch (skoki narciarskie)
  2. Mariusz Wlazły (siatkówka)
  3. Michał Kwiatkowski (kolarstwo)
  4. Justyna Kowalczyk (biegi narciarskie)
  5. Zbigniew Bródka (łyżwiarstwo szybkie)
  6. Anita Włodarczyk (lekkoatletyka – rzut młotem)
  7. Rafał Majka (kolarstwo)
  8. Krzysztof Kasprzak (żużel)
  9. Robert Lewandowski (piłka nożna)
  10. Paweł Fajdek (lekkoatletyka - rzut młotem)
 

Źródło: Przegląd Sportowy / TVP

 

Dodaj komentarz