You are currently viewing PŚ Tauplitz: Konkurs odwołany, pogoda pokrzyżowała plany skoczków
Kulm-Skiflugschanze (fot. skifliegen.at)

PŚ Tauplitz: Konkurs odwołany, pogoda pokrzyżowała plany skoczków

Tauplitz Kulm Skiflugschanze fot.skifliegen.at Skiflug.Weltcup.Kulm  - PŚ Tauplitz: Konkurs odwołany, pogoda pokrzyżowała plany skoczkówNiestety nie będzie nam dane obejrzeć drugiego konkursu Pucharu Świata w lotach narciarskich na nowej Kulm-Skiflugschanze w Tauplitz. Potwierdziły się zapowiadane przez meteorologów opady deszczu ze śniegiem oraz porywisty wiatr i były one powodem odwołania serii kwalifikacyjnej zaplanowanej na godz. 12:45. 

 

Kwalifikacje zostały jednak odwołane, a chwilę później podjęto decyzję o całkowitym odwołaniu konkursu zaplanowanego na godz. 14:15. Dodajmy, że przekładanie zawodów na godziny wieczorne jest niemożliwe, ponieważ na Kulm nie ma sztucznego oświetlenia. O największym pechu mogą mówić… Finowie, którzy wczoraj nie skoczyli z powodu zagubienia nart. Dziś narty się znalazły, ale skoków nie będzie.

Przypomnijmy, że we wczorajszej rywalizacji najlepszy okazał się Niemiec Severin Freund, a obok niego na podium znaleźli się jeszcze Autriak Stefan Kraft oraz Słoweniec Jurij Tepes. Najwyżej sklasyfikowanym Polakiem był Piotr Żyła (8. miejsce).

Przed nami kolejne konkursy Pucharu Świata, które już w nadchodzącym tygodniu odbędą się w Poslce – w Wiśle (15 stycznia) i Zakopane (17-18 stycznia).

Przeczytaj więcej o tych zawodach >>

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz