You are currently viewing Krzysztof Biegun dla SP: „Może teraz będzie przełomowy moment” (WIDEO)

Krzysztof Biegun dla SP: „Może teraz będzie przełomowy moment” (WIDEO)

Biegun Krzysztof LGPwisla2014 fot.Katarzyna.Sluzewska - Krzysztof Biegun dla SP: "Może teraz będzie przełomowy moment" (WIDEO)Krzysztof Biegun, który w zeszłym sezonie był liderem Pucharu Świata, wciąż poszukuje zagubionej formy. Jego dotychczasowe starty były zdecydowanie poniżej oczekiwań, jednak jak sam twierdzi, wciąż pracuje nad poprawą techniki. – Trzeba jeszcze poczekać, może teraz będzie ten przełomowy moment – powiedział tuż przed rozpoczęciem polskich Pucharów Świata.

 

O pracy Bieguna nad powrotem do formy mówił nam już wczoraj trener kadry B, Maciej Maciusiak. Jak treningi ocenia sam zawodnik? – Dziś w Wiśle udało się skoczyć trzy skoki w bardzo trudnych warunkach, bo wiatr był bardzo mocny. Ja skupiałem się nie na odległościach, ale nad tym żeby zrobić to co założyłem przed treningiem i to co robiłem wczoraj na małej skoczni w Szczyrku. W jakimś stopniu to się udało, ale jeszcze nie tak jakbym chciał – przyznał i doprecyzował – Chodzi o to, aby to odbicie skierować bardziej w górę, żeby było bardziej dopchane do ziemi niż przeleciane do przodu.

Nie da się ukryć, że jestem zawiedziony wynikami – przyznał jednak 20-letni skoczek, który jak do tej pory nie ma jeszcze na koncie punktów Pucharu Świata. W Pucharze Kontynentalnym natomiast plasuje się na odległym, 48. miejscu z dorobkiem 26 punktów.

Biegun wierzy jednak w to, że lepsza form w końcu nadejdzie. – Są już skoki podobne do tych, których chcemy i niewiele brakuje, aby to drgnęło. Trzeba jeszcze poczekać, może teraz będzie ten przełomowy moment – powiedział. Tuż po zakończeniu treningów w Wiśle okazało się jednak, że 20-latka nie obejrzymy w kwalifikajach w Wiśle. Szansę na rehabilitację, Biegun będzie miał w Zakopanem.

 

 

rozmawiał w Wiśle Bartosz Leja

 

Dodaj komentarz