You are currently viewing Sześciu Austriaków na polskie zawody Pucharu Świata

Sześciu Austriaków na polskie zawody Pucharu Świata

Austria Team J.Piatkowska 1024x676 - Sześciu Austriaków na polskie zawody Pucharu Świata

W Wiśle i Zakopanem oglądać będziemy sześciu podopiecznych Heinza Kuttina. Choć więcej zawodników wystawią Polacy (gospodarz) i Niemcy (siedmiu), to właśnie Austriacy dysponują najrówniejszym zespołem, który będzie faworytem w konkursie drużynowym.

 

Na polskich skoczniach Austrię będą reprezentować Thomas Diethart, Manuel Fettner, Michael Hayboeck, Andreas Kofler, Stefan Kraft i Gregor Schlierenzauer. Austria ery Pointnera miała swoich asów w postaci Schlierenzauera, Thomasa Morgensterna, a kompletu dopełniali Wolfgang Loitzl i Andreas Kofler. W składzie Kuttina rządzą ci, którzy rok temu nie dostaliby się nawet „na czwartego” do teamu Pointnera. 

Hayboeck Michael S.Piwowar 300x199 - Sześciu Austriaków na polskie zawody Pucharu Świata
Michael Hayboeck, fot. Stefan Piwowar

Najrówniejszą formą popisuje się w tym sezonie Michael Hayboeck. Na jego szczęście jeden słaby skok na nowym mamucie w Kulm nie zabrał mu żółtej koszulki lidera PŚ. Tą chce Hayboeckowi odebrać rodak, który zgarnął w tym roku Turniej Czterech Skoczni. Stefan Kraft wszedł w tym sezonie na wyższy pułap, a biorąc pod uwagę że skakać w Wiśle lubi (jego rekord skoczni to 139 metrów, przyp.), będzie walczył o najwyższe lokaty oraz o żółty plastron, który obecnie dzierży jego kolega z pokoju.

Z gwardii Pointnera mamy Schlierenzauera, który jest aktualnie trzeciorzędnym ogniwem drużyny, jeśli chodzi o potencjał i wyniki. Sprzeciętniał – jakkolwiek to brzmi, jeśli ma się na myśli miejsca w czołowej dziesiątce i tuż za podium. Wciąż jest jednak mocny, a kto wie czy nie kumuluje swoich sił przed Mistrzostwami Świata w Falun?

Z kolejnej trójki do czołówki dobijał się jedynie Kofler, swój zeszłoroczny błysk, jeszcze z TCS, utracił ówczesny jego zwycięzca, Thomas Diethart. Do kompletu mamy Manuela Fettnera, który nie wybija się ponad przeciętność, zwłaszcza w tym sezonie.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz