You are currently viewing Zmiany w składzie Finów na polskie Puchary Świata

Zmiany w składzie Finów na polskie Puchary Świata

Koivuranta Anssi lot J.Piatkowska - Zmiany w składzie Finów na polskie Puchary ŚwiataTrener fińskiej reprezentacji, Jani Klinga, postanowił dokonać kolejnych zmian w składzie kadry na zawody Pucharu Świata w Polsce. Zabraknie pechowców – Sebastiana Klingi i Ville Larinto – którzy z powodu zagubienia nart nie wystartowali podczas lotów w Kulm. W pucharowej reprezentacji zespołu Suomi pozostanie jedynie najrówniej spisujący się Jarkko Maeaettae.

 

Podczas konkursów PŚ w Wiśle i Zakopanem zaprezentuje się trzech fińskich skoczków. Będą to: Anssi Koivuranta, Lauri Asikainen oraz Jarkko Maeaettae, który aktualnie spisuje się znacznie lepiej od swoich starszych kolegów.

Najwyżej sklasyfikowanym w PŚ Finem jest aktualnie Asikainen (152 pkt / 21. miejsce), który lepszą formę pokazał na początku zimy. Nieco niżej plasuje się Maeaettae (79 pkt / 28. miejsce), a jak do tej pory zawodzi Koivuranta (15 pkt / 53. miejsce). Finowie nie wykorzystają więc czteroosobowej kwoty startowej, a w składzie nie znalazł się Janne Ahonen, który w minioną sobotę wygrał krajowe zawody w Lahti i pod okiem Hannu Lepistoe wydaje się wracać do lepszej dyspozycji.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz