You are currently viewing Znamy nazwiska 12 Polaków na PŚ w Wiśle (WIDEO)

Znamy nazwiska 12 Polaków na PŚ w Wiśle (WIDEO)

Kruczek Lukasz fot.A.Sierotnik - Znamy nazwiska 12 Polaków na PŚ w Wiśle (WIDEO)Trener Łukasz Kruczek po dzisiejszych treningach na skoczni w Wiśle Malince, w których wzięli udział skoczkowie kadry A, B oraz juniorskiej, podał skład polskiej reprezentacji na czwartkowe zawody Pucharu Świata, które odbędą się na obiekcie im. Adama Małysza. Są niespodzianki, jednak na starcie pojawią się oczywiście najbardziej doświadczeni Polacy.

 

W czwartkowych kwalifikacjach na skoczni w Wiśle wystąpi 12 polskich skoczków. Będą to: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Maciej Kot, Klemens Murańka, Jan Ziobro (kadra A), Aleksander Zniszczoł, Stefan Hula, Bartłomiej Kłusek (kadra B), Krzysztof Leja, Adam Ruda (kadra juniorska) oraz jeden skoczek spoza kadr - Stanisław Biela.

- Przyjęliśmy pewne zasady, jak będziemy ustalać zawodników. Ci którzy zdobyli do tej pory punkty Pucharu Świata i ci którzy wskoczyli do czołowej dziesiątki Pucharu Kontynentalnego byli w składzie z automatu. Zostały nam trzy nazwiska na jedno miejsce. Zobaczyliśmy dzisiejszy trening, jednak był on ciężki ze względu na wiatr. Dopuszczamy jeszcze wymiany przed Zakopanem - powiedział trener Kruczek tuż po zakończeniu dzisiejszych wietrznych treningów w Wiśle Malince.

- Nie było ani jednego spokojnego treningu ze względu na wiatr - przyznał polski szkoleniowiec, a zapytany o nadzieje wobec biało-czerwonych, odparł: - Nikogo nie wyróżniamy, każdy z zawodników ma skakać swoje dobre skoki. Nie stawiamy przed nikim specjalnie wygórowanych celów.

Trener kadry A powiedział też o dyspozycji lidera polskiej kadry, Kamila Stocha: - Braki u Kamila były w sferze motorycznej, nie w skokach. Celem dla Kamila było ustabilizowanie pozycji dojazdowej, złapanie dobrego czucia. To udało się zrealizować na mniejszej skoczni w Szczyrku.

 

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz