You are currently viewing Skład Niemców na PŚ w Polsce i Niemek na PŚ w Zao

Skład Niemców na PŚ w Polsce i Niemek na PŚ w Zao

1959973 507505782691065 573974148 n - Skład Niemców na PŚ w Polsce i Niemek na PŚ w ZaoNiemcy podali nazwiska zawodników, którzy wezmą udział w polskich konkursach Pucharu Świata. W kadrze Wernera Schustera zaszła jedna zmiana: w miejsce Daniela Weniga do drużyny powróci Marinus Kraus. Znamy też nazwiska Niemek, które wystąpią w Pucharze Świata w Zao.

 

Na skoczniach w Wiśle i Zakopanem zobaczymy sześciu reprezentantów naszych zachodnich sąsiadów. Do Polski przyjadą wspomniany już Marinus Kraus, a także Markus Eisenbichler, Stephan Leyhe, Michael Neumayer, Richard Freitag oraz zwycięzca ostatniego konkursu lotów w Bad-Mitterndorf – Severin Freund.

– Przed nami piękne konkursy. Entuzjazm polskich kibiców jest czymś zupełnie wyjątkowym. Wprawdzie w Wiśle do tej pory nie odniosłem dobrego rezultatu, ale po ostatnich wynikach jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że tym razem pójdzie mi lepiej. Jeśli chodzi o Zakopane, tu sprawa wygląda inaczej. Tamtejsza skocznia jest jedną z tych, na których doskonale sobie radzę. Na przyjazd do Zakopanego cieszę się szczególnie, jak wszyscy, którzy mają do czynienia ze skokami narciarskimi – mówił jeden z liderów niemieckiej kadry, Severin Freund.

– Wraz z sukcesami, które odnieśliśmy na Bergisel i ostatnio na Kulm, nasza drużyna rośnie w siłę. Severin Freund i Richard Freitag w zeszłym roku bardzo dobrze skakali w Zakopanem. Mamy nadzieję, że i w tym roku uda nam się uzyskać bardzo dobre rezultaty – skomentował polskie zawody Werner Schuster.

– O tym, kto wystąpi w konkursie drużynowym, zadecydujemy po treningu i kwalifikacjach w Zakopanem – dodał szkoleniowiec niemieckiej kadry.

Trener kadry żeńskiej powołał na konkursy Pucharu Świata w  Zao sześć zawodniczek. Do Japonii polecą: Katharina Althaus, Gianina Ernst, Ulrike Graessler, Juliane Seyfarth, Carina Vogt i Svenja Wuerth. 

 

Źródło: DSV / informacja własna

 

Dodaj komentarz