You are currently viewing Bardal ze złamanym nadgarstkiem

Bardal ze złamanym nadgarstkiem

Bardal Anders NOR S.Piwowar - Bardal ze złamanym nadgarstkiem

Niezbyt ciekawie będzie wspominał ten długi weekend w Polsce Anders Bardal. Norweg upadł po lądowaniu podczas kwalifikacji do konkursu w Wiśle. Niestety potwierdziły się podejrzenia, Norweg złamał nadgarstek.

Mistrz świata ze skoczni normalnej w Val di Fiemme złamał nadgarstek przez upadek podczas dzisiejszych kwalifikacji. Bardal wpierw podparł swój skok, a następnie upadł na zeskok. Niestety jedna z nart tak niefortunnie trafiła Norwega, że uszkodziła jego nadgarstek. 

Zaraz po upadku Bardal wstał, ale po chwili chwycił się za lewą rękę. Skoczkowi z zeskoku pomógł zejść jeden z członków norweskiego sztabu.

Najgorsze jednak wydarzyło się już „za kulisami” skoczni. To właśnie tutaj norweski skoczek zemdlał, gdy był badany przez jednego z lekarzy. Natychmiastowo przewieziono go do szpitala, gdzie miał przejść dokładniejsze badania. W wyniku kontuzji nie zobaczymy Bardala w dzisiejszym konkursie.

„Anders jest teraz badany w Polsce, a do Norwegii wróci przy najbliższej okazji. W ojczyźnie nastąpi jego dalsza ocena oraz leczenie zawodnika” – przyznał Clas Brede Braathen, dyrektor sportowy norweskich skoków. Braathen nie był obecny podczas kwalifikacji, ale widział upadek w telewizji.

Wobec takiej kontuzji pojawia się pytanie, co z Mistrzostwami Świata, podczas których pierwszy konkurs odbędzie się już za 36 dni. Ten konkurs to właśnie rywalizacja na normalnej skoczni. „Myślę, że pomimo tego upadku, Anders powinien zdążyć wrócić przed MŚ” – uważa dyrektor sportowy.

Zdaniem eksperta NRK, rekordzisty świata z Vikersund, Johan Remena Evensena, Anders Bardal, pomimo kontuzji, będzie mógł uczestniczyć w Pucharze Świata. „Nie sądzę, żeby opuścił mistrzostwa z tego powodu. To nie jest na szczęście kontuzja całej ręki, z których dużo bardziej korzystają zawodnicy, a sam nadgarstek. W każdej chwili można obwinąć go specjalną taśmą i bandażem”.

 

Źródło: NRK.no / informacja własna

Dodaj komentarz