You are currently viewing Kamil Stoch: „Pozostaje niedosyt, stać nas było na lepsze lokaty”

Kamil Stoch: „Pozostaje niedosyt, stać nas było na lepsze lokaty”

Stoch Kamil WC.Planica.2014 fot.Julia .Piatkowska - Kamil Stoch: "Pozostaje niedosyt, stać nas było na lepsze lokaty"Kamil Stoch był podczas dzisiejszego konkursu PŚ w Wiśle najlepszym polskim zawodnikiem. Lider naszej kadry zajął 15. miejsce, jednak był wyraźnie niezadowolony ze swojej konkursowej próby (121,5 m). Dodać należy, że podczas skoku miał bardzo niesprzyjające warunki. – Niedosyt pozostaje, bo można było w drugiej serii walczyć o lepszą lokatę – powiedział Stoch.

 

Stoch po bardzo dalekim skoku kwalifikacyjnym (139,5 m), który podparł, w konkursie poleciał 18 metrów bliżej. – Niedosyt pozostaje, bo można było w drugiej serii walczyć o lepszą lokatę. Żal mi pierwszego skoku, bo pierwszy skok zepsułem, był on mocno spóźniony do tego warunki mi zbytnio nie pomogły. Pretensje mogę mieć tylko sam do siebie – powiedział reprezentant kadry A i dodał: – Wielu osób żal, zwłaszcza z naszej drużyny, bo każdego było stać na lepszą lokatę. Niektórzy zrobili to co do nich należało, niektórzy tego nie zrobili, w tym ja. Przed sobą mamy jednak jeszcze dwa konkursy.

Ogółem pucharowe punkty zdobyło dzisiaj siedmiu Polaków. Jak ocenia to lider polskiej kadry? – Uważam, że to jest sukces i krok do przodu. Cieszę się, że większą liczbą weszliśmy do finałowej trzydziestki. Wszyscy pracują na to, aby skakać jak najlepiej. Stać tą drużynę na to, aby 5-6 zawodników cały czas wchodziło do drugiej serii – stwierdził.

O polskim „maratonie” ze skokami, powiedział: – Tych skoków jest teraz bardzo dużo, mamy cztery dni skakania pod rząd. Trzeba szanować energię.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz