You are currently viewing Zniszczoł: „Iść pomału do przodu” (WIDEO)

Zniszczoł: „Iść pomału do przodu” (WIDEO)

- Zniszczoł: "Iść pomału do przodu" (WIDEO)Aleksander Zniszczoł w ostatnich tygodniach prezentuje całkiem równą formę, która skutkuje punktowymi zdobyczami w Pucharze Świata. Po uplasowaniu się w czołowej trzydziestce w Innsbrucku i Tauplitz, 20-latek zapunktował dzisiaj podczas konkursu w Wiśle. - Trzymam się tego, aby cały czas punktować, a nie chcieć od razu wygrywać - powiedział.

 

Aleksander Zniszczoł w ostatnich dwóch konkursach w Pucharze Świata nie zawodził zdobywając punkty do klasyfikacji generalnej. Jak komentuje to sam zawodnik? - Bardzo mnie to cieszy i trzymam się tego, aby cały czas punktować, a nie chcieć od razu wygrywać. Chcę skakać tak jak umię, nie robić nic więcej, bo jeśli chce się więcej, wtedy nie wychodzi tak jak się chce.

Zapytany o ocenę jednoseryjnego konkursu w Wiśle, Zniszczoł powiedział: - Pierwsza seria była w miarę równa. Drugiej serii nie udało się rozegrać, bo wiało bardzo mocno na buli, dochodziło do ośmiu metrów, a jeżeli wieje z boku, skakanie jest bardzo niebezpieczne.

Czego reprezentant kadry B oczekuje po zawodach w Zakopanem? - Oczekuję takich samych skoków, żeby iść pomału do przodu. Jestem wobec siebie krytyczny i widzę u siebie bardzo dużo błędów. Do porawy jest znalezienie timingu na progu - przyznał.

 

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz