You are currently viewing Alpen Cup Oberwiesenthal: zwycięstwo Bradatscha i ex aequo Raudaschl z Kraus

Alpen Cup Oberwiesenthal: zwycięstwo Bradatscha i ex aequo Raudaschl z Kraus

oberwiesenthal.de - Alpen Cup Oberwiesenthal: zwycięstwo Bradatscha i ex aequo Raudaschl z Kraus

W cieniu weekendowych rywalizacji w Pucharze Świata w niemieckim Oberwiesenthal rozegrano konkursy pań i panów w cyklu Alpen Cup. Wśród skoczków zwyciężył reprezentant gospodarzy, Sebastian Bradatsch. Natomiast spośród skoczkiń najlepsze okazały się dwie zawodniczki Austriaczka, Elisabeth Raudaschl oraz Henriette Kraus. Kolejne zawody tegoż cyklu już jutro.

Konkurs panów rozegrano na skoczni normalnej (K95 / HS 106). Zwycięzca, Sebastian Bradatsch, uzyskał 102,5 m / 103,5 m oraz łączną notę 257,5pkt. Drugie miejsce zajął Słoweniec Cene Prevc, który był autorem najdłuższego skoku w drugiej serii i zarazem w całym konkursie (100 m / 105 m ;253,5pkt). Na trzecim stopniu podium uplasował się Austriak Simon Greiderer (101,5 m / 101 m; 251,5pkt), który umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej cyklu (434 punkty).

Pełne wyniki konkursu panów. 

Klasyfikacja generalna cyklu panów. 

Skoczkinie również rywalizowały na obiekcie normalnym. Najlepsze w rywalizacji Austriaczka Elisabeth Raudaschl (90,5 m / 87 m) oraz Henriette Kraus (84,5 m / 94,5 m) uzyskały łączną notę 196pkt. Na najniższym stopniu podium stanęła Pauline Hessler (86 m / 93,5 m; 195,5pkt).

W klasyfikacji generalnej cyklu pań prowadzi Niemka Agnes Reisch z sumą 741 punktów, która w dzisiejszym konkursie zajęła piąte miejsce.

Pełne wyniki konkursu pań.

Klasyfikacja generalna cyklu pań.

Źródło: ewoxx.com

Dodaj komentarz