You are currently viewing Jan Szturc dla SP: „Jest szansa, że Piotrek odpali petardę”

Jan Szturc dla SP: „Jest szansa, że Piotrek odpali petardę”

szturc.jan alicjakosman.pzn - Jan Szturc dla SP: "Jest szansa, że Piotrek odpali petardę"Jan Szturc, który w przeszłości trenował samego Adama Małysza, wypowiedział się o formie najlepszych polskich zawodników – Kamila Stocha i Piotra Żyły. – Kamil to zawodnik wielkiej klasy, a Piotrek nie zawsze wytrzymuje napięcie startowe – mówi. Trener Klubu Sportowego w Wiśle opowiedział też o możliwościach dwóch najbardziej doświadczonych biało-czerwonych.

 

Kamil Stoch to jest zawodnik wielkiej klasy, obserwowałem jego treningi w Szczyrku i widzę, że nabiera pewności i jest na dobrej drodze, żeby powrócić do czołówki. Sezon trwa, a celem nadrzędnym są Mistrzostwa Świata w Falun, zarówno jeśli chodzi o Kamila, jak i całą naszą grupę. Trzeba cierpliwości – przyznaje Szturc.

Były trener Adama Małysz wypowiedział się też na temat Piotra Żyły: – Jest zawodnikiem bardzo dobrym, ale nierównym. Jeżeli odda dwa równe skoki, to będzie się liczył. Myślę, że u Piotrka wszystko zależy od pozycji dojazdowej. Nie zawsze wytrzymuje też napięcie startowe. Jeśli nie będzie myślał o wynikach, to myślę, że jest w stanie skakać do czołowej dziesiątki Pucharu Świata.

Trener Szturc opowiedział także o charakterystycznej pozycji dojazdowej Piotra Żyły: – Jeżeli zawodnik nie chcę się w tym kierunku zmienić, to nie ma co robić tego na siłę i zmieniać. Najważniejsze jest to, żeby ta pozycja była prawidłowa do odbicia i do progu, to wtedy jest szansa, że odpali swoją petardę.

 

rozmawiał Bartosz Leja

 

Dodaj komentarz