You are currently viewing 12 Japończyków na PŚ w Sapporo

12 Japończyków na PŚ w Sapporo

Kasai Noriaki TCS.Innsbruck.2015 fot.J.Piatkowska - 12 Japończyków na PŚ w SapporoDla Japończyków zawody Pucharu Świata w ojczyźnie są od zawsze jednymi z najważniejszych w całym sezonie. Na skoczni Okurayama, łącznie z grupą krajową, zaprezentuje się 12 skoczków z Kraju Kwitnącej Wiśni. Nie zabraknie oczywiście latających „weteranów”, jak 42-letni Noriaki Kasai, czy 36-letni Kazuya Yoshioka.

 

Trener japońskiej kadry Tomoharu Yokokawa, postanowił zaufać pięciu zawodnikom, którzy startowali w zawodach PŚ w Polsce. Są to: Noriaki Kasai, Daiki Ito, Taku Takeuchi, Reruhi Shimizu i Kento Sakuyama. Do nich dołączy siódemka: Shohei Tochimoto, Kenshiro Ito, Hiroaki Watanabe, Sho Suzuki, Yumu Harada, Kazuya Yoshioka i Yukiya Sato.

Niespodzianką może być brak w składzie Junshiro Kobayashiego, który startował w tym sezonie dość regularnie. Ostatnia forma Japończyka nie zachwyciła jednak tamtejszego sztabu szkoleniowego.

Dodajmy, że przed rokiem w Sapporo formą błyszczał Noriaki Kasai, który pierwszego dnia rywalizacji uplasował się na trzecim stopniu podium, a w drugim konkursie był na szóstym miejscu.

 

Źródło: skijumping-online.com

 

Dodaj komentarz