You are currently viewing Austriacy z Kraftem, ale bez Schlierenzauera na Sapporo

Austriacy z Kraftem, ale bez Schlierenzauera na Sapporo

Kraft Stefan 2 fot.Julia .Piatkowska - Austriacy z Kraftem, ale bez Schlierenzauera na SapporoW konkursach Pucharu Świata w Japonii po raz pierwszy od kilku lat będziemy mogli oglądać wielu skoczków ze ścisłej światowej czołówki. Do Sapporo udadzą się m.in. lider i wicelider PŚ, czyli Stefan Kraft i Michael Hayboeck. Trener Heinz Kuttin postanowił dać przerwę najbardziej utytułowanemu czynnemu skoczkowi z Austrii – Gregorowi Schlierenzauerowi.

 

Wyjątkowo mocny skład do Japonii wysyłają w tym roku także Austriacy. Na Okurayamie zaprezentują się przede wszystkim aktualny i były lider Pucharu Świata, czyli dwaj dobrzy koledzy – Stefan Kraft i Michael Hayboeck. Wśród wybrańców trenera Heinza Kuttina znaleźli się także: Thomas Diethart, Manuel Fettner, Manuel Poppinger oraz 20-letni Ulrich Wohlgenannt, dla którego konkursy w Sapporo będą debiutem w zawodach rangi Pucharu Świata. Tym razem w kraju odpocznie Gregor Schlierenzauer, dla którego ostatnie tygodnie nie są najlepsze.

Największe szanse na dobry występ ma triumfator Turnieju Czterech Skoczni i aktualny lider PŚ, Stefan Kraft, który odniósł zwycięstwo w Wiśle, a w Zakopanem był dwukrotnie drugi – indywidualnie, a także drużynowo.

Przed rokiem w Sapporo najlepiej z Austriaków spisywał się Andreas Kofler (5. i 6. miejsce), jednak w tym sezonie popularny „Kofi” w Japonii nie poskacze.

 

Źródło: skijumping-online.com

 

Dodaj komentarz