You are currently viewing Austriaczki, Norweżki, Kanadyjki i Finki na PŚ w Oberstdorfie

Austriaczki, Norweżki, Kanadyjki i Finki na PŚ w Oberstdorfie

Sagen Anette lot S.Piwowar - Austriaczki, Norweżki, Kanadyjki i Finki na PŚ w OberstdorfieDo pucharowej rywalizacji powracają panie, a my poznajemy kolejne składy żeńskich reprezentacji, które wystartują w niemieckim Oberstdorfie. Tym razem karty odkryły sztaby szkoleniowe Finlandii, Norwegii, Austrii oraz Kanady. Na normalnej Schattenbergschanze poskaczą m.in. triumfatorki zawodów PK w Falun - Anette Sagen i Taylor Henrich.

 
Seifriedsberger Jacqueline fot.J.Piatkowska 300x199 - Austriaczki, Norweżki, Kanadyjki i Finki na PŚ w Oberstdorfie
Jacqueline Seifriedsberger, fot. Julia Piątkowska

Najmocniejsza wydaje się być reprezentacja Austrii trenująca pod okiem Andreasa Feldera. W Niemczech zaprezentują się cztery skokicznie z tego kraju: Daniela Iraschko-Stolz, Jacqueline Seifriedsberger, Eva Pinkelnig oraz Chiara Hoelzl. Na podium tej zimy stały już Hoelzl (3. miejsce) i Iraschko-Stolz (dwukrotnie 2. miejsce). Świetne starty ma za sobą także tegoroczna debiutantka w PŚ, Pinkelnig (m.in. 5. i 4. miejsce).

Mocnym składem w Oberstdorfie zaprezentują się także Norweżki, wśród których będą Line Jahr, Maren Lundby, Anna Odine Stroem, Gyda Enger oraz Anette Sagen, która triumfowała w jednym z zeszłotygodniowych konkursów PK w Falun.

Zwyciężczyni drugiego z tychże konkursów, Taylor Henrich, która reprezentuje Kanadę, także znalazła się w składzie na PŚ w Oberstdorfie. Do niej dołączy kolejna podopieczna trenera Gregora Linsiga - Jasmine Sepandj.

Fińskie skoczkinie pojawią się w Niemczych w dwuosobowym składzie. Będą to: Julia Kykkaenen i Susanna Forsstroem.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz