You are currently viewing Mocne składy Słowenek i Słoweńców na Oberstdorf oraz Sapporo

Mocne składy Słowenek i Słoweńców na Oberstdorf oraz Sapporo

Prevc Peter lot.WC .Planica.2013 fot.Stefan.Piwowar - Mocne składy Słowenek i Słoweńców na Oberstdorf oraz SapporoW mocnych składach pojawią się w nadchodzących zawodach Pucharu Świata (24-25 stycznia) zarówno Słowenki, jak i Słoweńcy. Decyzją sztabów szkoleniowych panie będą rywalizować w niemieckim Oberstdorfie na czele ze Spelą Rogelj, a panowie w japońskim Sapporo z liderem zespołu, Peterem Prevcem.

 
rogelj spela s.piwowar 300x200 - Mocne składy Słowenek i Słoweńców na Oberstdorf oraz Sapporo
Spela Rogelj, fot. Stefan Piwowar

Trener Goran Janus wraz z asystentem Nejcem Frankiem, zdecydowali, że Słoweńcy w pełni wykorzystają w Kraju Kwitnącej Wiśni siedmioosobową kwotę startową. Na Okurayamie zaprezentują się: Peter Prevc, Robert Kranjec, Jurij Tepes, Matjaz Pungertar, Jernej Damjan, Rok Justin i Nejc Dezman. Na chwilę obecną najwyżej w klasyfikacji generalnej PŚ plasuje się Prevc, który jest trzeci (764 pkt) i podczas „polskich” konkursów plasował się wysoko – na 2. i 4. miejscu.

Przypomnijmy, że przed rokiem Słoweńcy zdominowali konkursy PŚ w Sapporo. W pierwszym dniu zmagań wygrał Prevc przed Damjanem, a podczas drugiego dnia rywalizacji podopieczni Janusa (Damjan, Prevc, Kranjec) zgarnęli już całe podium.

W czasie najbliższego weekendu (24-25 stycznia) w Pucharze Świata będą rywalizować także panie. Na normalnym obiekcie w Oberstdorfie pojawi się sześć reprezentantek Słowenii. Będą to: Spela Rogelj, Eva Logar, Katja Pozun, Ursa Bogataj, Maja Vtic i Barbara Klinec, dla której będzie to pierwszy pucharowy występ w tym sezonie. W skład sztabu szkoleniowego, który będzie się opiekował Słowenkami w Niemczech, wejdą: trener Stane Baloh, Primoz Peterka i fizjoterapeuta Jernej Kosnjek.

 

Źródło: sloski.si

 

Dodaj komentarz