You are currently viewing Znamy skład Polaków na Mistrzostwa Świata Juniorów

Znamy skład Polaków na Mistrzostwa Świata Juniorów

Mateja Robert S.Piwowar 1024x682 - Znamy skład Polaków na Mistrzostwa Świata Juniorów

Ostatni sprawdzian dla juniorów, czyli zawody z cyklu LOTOS Cup już za nami. W związku konkursami w Szczyrku trener Robert Mateja wyznaczył pięciu najlepszych skoczków, którzy będą reprezentować Polskę w zbliżających się Mistrzostwach Świata Juniorów w kazachskich Ałmatach.

W Kazachstanie wystąpią Andrzej Stękała, Przemysław Kantyka, Krzysztof Leja, Łukasz Podżorski oraz Adam Ruda, mamy więc w gronie juniorskim wicemistrza Polski seniorów i lidera klasyfikacji FIS Cup.

Stekala Andrzej fot.J.Piatkowska 300x213 - Znamy skład Polaków na Mistrzostwa Świata Juniorów
Andrzej Stękała fot. Julia Piątkowska

Nasza młodzież będzie kontynuowała przygotowania do imprezy sezonu na skoczni w Szczyrku. – W przyszłym tygodniu, tutaj w Szczyrku, mamy zaplanowaną konsultację. Trzy- lub czterodniową. Później czeka nas wyjazd i start na Mistrzostwach – poinformował drugi trener Robert Mateja. Skład musiał zostać podany do środy, 21 stycznia. O danych zawodników nominowanych na MŚJ wie już ministerstwo i linie lotnicze.

Oceny piątki juniorów są pozytywne, pozostały czas na treningi wykorzystany zostanie na eliminację wciąż popełnianych błędów. – Myślę, że skoki chłopaków były w porządku, więc można ocenić je na plus. Występowały troszkę problemy z telemarkiem, m.in. Przemek Kantyka lądował na dwie nogi (…) również Adam Ruda ma kłopoty z odpowiednim lądowaniem – stwierdził Mateja.  Swoją formę przed Mistrzostwami Świata Juniorów nasza Kadra będzie szlifowała na skoczni w Szczyrku. 

Ruda Adam E.Blaszk 300x200 - Znamy skład Polaków na Mistrzostwa Świata Juniorów
Adam Ruda, fot. Ewa Blaszk

Do kadry nie został dołączony żaden zawodnik „awaryjny”, który mógłby wskoczyć w miejsce jednego z piątki nominowanych. – W tej chwili nie ma żadnego rezerwowego zawodnika, ponieważ na mistrzostwa jedzie pięciu naszych juniorów. W zawodach będzie startowała po prostu czwórka najlepiej prezentujących się zawodników – wyjaśnił trener. Podobne rozwiązanie zostanie zastosowane przed konkursem drużynowym.

Przypomnijmy, że nasi reprezentanci bronią dwóch złotych medali, zdobytych przed rokiem w Val di Fiemme. Indywidualnym mistrzem został Jakub Wolny, natomiast w drużynie złoto wywalczyła czwórka Wolny, Biegun, Zniszczoł i Murańka.

W tym roku deklarowane cele wyglądają o wiele skromniej. – To ustaliliśmy sobie już wcześniej i cel jest jasny: dla tych najlepszych zawodników są to miejsca w pierwszej „15”, a takie minimum to lokaty od 1-30. Natomiast w konkursie drużynowym liczymy na miejsca od 1-6 – podsumował Mateja.

 

Źródło: Anna Karczewska / PZN

 

Dodaj komentarz