Duża skocznia (Bloudkova Velikanka K-120 / HS-139) w Planicy będzie w czasie nadchodzącego weekendu miejscem kolejnych zawodów z cyklu Pucharu Kontynentalnego. W dwóch indywidualnych konkursach na belce zasiądą także reprezentanci Polski – Klemens Murańka, Bartłomiej Kłusek, Stefan Hula, Krzysztof Miętus, Stanisław Biela i Andrzej Stękała.
Program PK w Planicy:
- 23 stycznia 2015 r. (piątek):
- 09:00 – odprawa techniczna
- 12:45 – oficjalne treningi (wyniki >>)
- 24 stycznia 2015 r. (sobota):
- 11:45 – seria próbna
- 12:45 – konkurs indywidualny
- 25 stycznia 2015 r. (niedziela):
- 11:45 – seria próbna
- 12:45 – konkurs indywidualny
Relacja live będzie dostępna na berkutschi.com. Zapraszamy też do śledzenia naszego profilu na Twitterze, tam wszystkie informacje na bieżąco.
POGODA: Podczas piątkowych treningów wiatr nie powinien przekraczać 3 m/s. Sobotnie zawody nie powinny być zagrożone, ponieważ wiatr ma wiać z prędkością ok. 1,5 m/s. W niedzielę podmuchy mogą być nieco silniejsze (nawet powyżej 3 m/s). W Planicy podczas tego weekendu nie powinny pojawić się żadne opady.
Rekordzistą dużej skoczni (HS-139) w Planicy jest Słoweniec Anze Lanisek, który podczas krajowych zawodów poszybował tam aż 149 metrów.
Lista startowa sobotniego konkursu:
BIB | Zawodnik | Kraj |
1 | Rozle Zagar | SLO |
2 | Gasper Bartol | SLO |
3 | Andraz Modic | SLO |
4 | Cene Prevc | SLO |
5 | Mitja Meznar | SLO |
6 | Ziga Mandl | SLO |
7 | David Siegel | AUT |
8 | Alexey Korolev | KAZ |
9 | Antonin Hajek | CZE |
10 | Diego Dellasega | ITA |
11 | Alexey Romashov | RUS |
12 | Nigel Lauchlan | CAN |
13 | Andrii Klymchuk | UKR |
14 | Daniel Simov | BUL |
15 | Tord Markussen Hammer | NOR |
16 | Christian Friberg | USA |
17 | Joshua Maurer | CAN |
18 | Roberto Dellasega | ITA |
19 | Andrzej Stękała | POL |
20 | Andreas Granerud Buskum | NOR |
21 | Andreas Schuler | SUI |
22 | Michael Dreher | GER |
23 | Vitaliy Kalinichenko | UKR |
24 | Kevin Bickner | USA |
25 | Jan Maylaender | GER |
26 | Tobias Birchler | SUI |
27 | David Zauner | AUT |
28 | Andrea Morassi | ITA |
29 | Oldrik van der Aalst | NED |
30 | Pascal Egloff | SUI |
31 | Alexander Shuvalov | RUS |
32 | Fredrik Bjerkeengen | NOR |
33 | Jakub Janda | CZE |
34 | Krzysztof Miętus | POL |
35 | Naoki Nakamura | JPN |
36 | Atle Pedersen Roensen | NOR |
37 | Ryoyu Kobayashi | JPN |
38 | Stanisław Biela | POL |
39 | Michael Glasder | USA |
40 | Andraz Pograjc | SLO |
41 | Stefan Huber | AUT |
42 | Masamitsu Ito | JPN |
43 | Anze Lanisek | SLO |
44 | Anton Kalinitschenko | RUS |
45 | Nicolas Mayer | FRA |
46 | Daniel Huber | AUT |
47 | Florian Altenburger | AUT |
48 | Pius Paschke | GER |
49 | Lukas Hlava | CZE |
50 | Joacim Oedeggaard Bjoereng | NOR |
51 | Halvor Enger Granerud | NOR |
52 | Markus Schiffner | AUT |
53 | Stefan Hula | POL |
54 | Jaka Hvala | SLO |
55 | Danny Queck | GER |
56 | Bartłomiej Kłusek | POL |
57 | Klemens Murańka | POL |
58 | Tomaz Naglic | SLO |
59 | Andreas Wank | GER |
60 | Clemens Aigner | AUT |
61 | Miran Zupancic | SLO |
62 | Anze Semenic | SLO |
Konkursy Pucharu Kontynentalnego są rozgrywane w Planicy od 2001 roku. Polacy stawali tam na podium trzykrotnie (dwukrotnie Stefan Hula, raz Rafał Śliż). Oto podia wszystkich tych konkursów:
Data | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
02.02.2014 r. | konkurs odwołany | ||
01.02.2014 r. | konkurs odwołany | ||
04.02.2013 r. | S. Hula | S. Kraft | V. Swensen |
03.02.2013 r. | S. Kraft | S. Hula | A. Semenic |
07.01.2007 r. * | R. Urbanc | T. Takeuchi | P. Zonta |
06.01.2007 r. * | R. Urbanc | O. Vaculik | M. Solem |
08.01.2006 r. * | A. Bardal | R. Śliż | P. Roglic |
07.01.2006 r. * | P. Roglic | J. Sinkovec | J. Damjan |
09.01.2005 r. * | A. Bardal | T. Okabe | M. Fettner |
08.01.2005 r. * | A. Bardal |
J. Bogataj T. Okabe |
- |
04.01.2004 r. * |
J. Bogataj D. Ito |
- |
B. Zupan Ł. Rutkowski J.M. Ruuskanen |
03.01.2004 r. * | M. Rutkowski | J.M. Ruuskanen | K.R. Hansen |
12.01.2003 r. * | C. Nagiller |
S. Thurnbichler J. Happonen |
- |
11.01.2003 r. * | C. Nagiller | K. Bracht |
S. Thurnbichler J. Bogataj |
16.02.2002 r. * | B. Norcic | J. Ritzerfeld | M. Fettner |
18.02.2001 r. (druż.) | Austria | Niemcy | Słowenia |
17.02.2001 r. | G. Spaeth | M. Eigentler | C. Duffner |
informacja własna