You are currently viewing PK Planica: Murańka wygrywa jednoseryjny konkurs, czterech Polaków w „10”!

PK Planica: Murańka wygrywa jednoseryjny konkurs, czterech Polaków w „10”!

 

Muranka Klemens Zakopane B.Leja  - PK Planica: Murańka wygrywa jednoseryjny konkurs, czterech Polaków w "10"!

Fantastycznie ułożył się dla nas konkurs Pucharu Kontynentalnego w Planicy. Na prowadzeniu zakończył go Klemens Murańka, który zdecydowanie odleciał stawce. W dziesiątce uplasowało się jeszcze trzech Polaków: Stanisław Biela, Bartłomiej Kłusek i Stefan Hula. Pierwsza seria przeciągała się z powodu silnego wiatru, a finałowa runda została odwołana.

Odległość i nota Murańki dały mu zdecydowane prowadzenie (141,5 metra/130.8 punktu) nad kolejnym Słoweńcem Jaką Hvalą Polak miał jedenaście punktów przewagi. Tuż za młodym Słoweńcem uplasował się jego rodak Andraz Pograjc (122 m/119.1). Dodajmy, że wyczyn Murańki jest tylko pół metra krótszy od rekordu skoczni należącego do Petera Prevca.

Niespodziewanie tuż za podium skończył konkurs Stanisław Biela, który osiągnął znakomitą odległość (134,5 metra). Bartłomiej Kłusek skoczył 132 metry i był szósty, a Stefan Hula uzyskał 124,5 metra co dało mu dziesiąte miejsce. 

Tylko pół metra bliżej skoczył Krzysztof Miętus, jednak niekorzystne przeliczniki sprawiły iż rzutem na taśmę zakwalifikował się do najlepszej trzydziestki (29. miejsce). 

Ostatni z naszych, Andrzej Stękała, został zdyskwalifikowany. Skok na odległość 118 metrów dałby mu kwalifikację, tym bardziej szkoda, pechowego występu młodego zawodnika.

PEŁNE WYNIKI

KLASYFIKACJA GENERALNA PK

W klasyfikacji generalnej prowadzi Miran Zupancic (376 pkt), który nieznacznie wyprzedza Anze Semenica (370). Trzeci jest Kenneth Gangnes (345), za którym jest Klemens Murańka (310).

Kolejne konkursy PK odbędą się na przełomie stycznia i lutego (31.01-1.02. 2015) w Zakopanem.

 

Dodaj komentarz