You are currently viewing Ahonen i Olli wystartują w Pucharze Świata w Willingen

Ahonen i Olli wystartują w Pucharze Świata w Willingen

Ahonen Janne Klingenthal fot.J.Piatkowska - Ahonen i Olli wystartują w Pucharze Świata w WillingenJanne Ahonen i Harri Olli w najbliższy weekend wezmą udział w kwalifikacjach do konkursu Pucharu Świata w niemieckim Willingen. Finowie mieli kilkutygodniową przerwę w rywalizacji międzynarodowej. Ostatni raz w tym sezonie wspomnianą dwójkę fińskich zawodników oglądaliśmy w Kuusamo.

 

Zarówno Ahonen jak i Olli, występu w Kuusamo nie mogli zaliczyć do grona udanych. Ahonen w pierwszym konkursie był 29., a w drugim nie zdołał awansować do drugiej serii. Olli zanotował jeszcze gorszy występ: w pierwszych zawodach nie awansował do drugiej serii, a w drugim nie wziął udziału w serii konkursowej z racji odpadnięcia w kwalifikacjach. 

Tuż przed końcem 2014 roku Janne Ahonen podjął współpracę ze znanym fińskim szkoleniowcem – Hannu Lepistoe. Dużo mówiło się o tym, że doświadczony trener zaopiekuje się również Ollim, jednak do współpracy doszło tylko z Ahonenem. 

Do Niemiec pojedzie jeszcze dwóch fińskich skoczków: Olli Muotka oraz Jarko Maeaettae.

– Minimalnym celem jest zakwalifikowanie się do konkursu przez wszystkich zawodników, a potem awansowanie do drugiej serii w jak największej liczbie – tak o celach na najbliższe zawody wypowiada się Klinga. 

Niemieckie konkursy będą też sprawdzianem pracy jaką wykonał Ahonen pod okiem Lepistoe. Fiński szkoleniowiec mówił, iż głównym celem dla Janne są teraz MŚ w Falun. 

 

Źródło: fis-ski.com

 

Dodaj komentarz