You are currently viewing Już wkrótce otwarcie skoczni w Wiśle-Centrum

Już wkrótce otwarcie skoczni w Wiśle-Centrum

Wisla Centrum fot.Bartosz.Leja  - Już wkrótce otwarcie skoczni w Wiśle-CentrumPo wielu latach marzenie Adama Małysza stanie się faktem. W kwietniu, w centrum jego rodzinnej Wisły, zostanie oddany do użytku kompleks skoczni przeznaczonych do treningu dzieci i młodzieży. Młodzi sportowcy z Beskidów będą mogli trenować na nowoczesnych obiektach K-40, K-20 i K-10.

 

Dzięki funduszom pochodzącym z Ministerstwa Sportu, wiślańskiego  Urzędu Marszałkowskiego oraz budżetu gminy Wisła udało się sfinalizować inwestycję, której całkowity koszt wyniósł ok. 3 milionów złotych. Nie bez znaczenia było także osobiste wsparcie Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, któremu bardzo zależy na rozwoju sportu na najniższym szczeblu. Od kwietnia młodzi sportowcy z Beskidów będą mogli trenować na nowoczesnych obiektach o punkcie konstrukcyjnym K-40, K-20 i K-10. Nowe skocznie to nie tylko wzmocnienie polskiej bazy treningowej, ale i szansa na organizację w Wiśle dziecięcych i młodzieżowych zawodów rangi międzynarodowej.

Kiedy na skoczniach trwają prace wykończeniowe, ważą się losy przebudowy odcinka drogi wojewódzkiej nr 941, przebiegającej przez centrum Wisły, która ma umożliwić sprawny dojazd do skoczni. Burmistrzowi Wisły, Tomaszowi Bujokowi, bardzo zależy, by wytyczyć drogę na nowo, jednak nie będzie to takie proste, biorąc pod uwagę stopień realizacji prac. Przygotowanie projektu zostało już zlecone przedsiębiorstwu wyłonionemu w drodze przetargu, w związku z czym powrót do pierwotnej koncepcji przebiegu drogi, która pojawiła się w trakcie rozmów w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Katowicach, może okazać się niemożliwy. Burmistrz Wisły zapewnia jednak, że odpowiedni dojazd do skoczni, minimalizujący korki i utrudnienia, stanowi dla niego priorytet. Jeśli wszystko odbędzie się zgodnie z planem, droga zostanie oddana do użytku w 2016 r.

Kibicom skoków pozostaje tylko czekać, aż na skoczniach w Wiśle-Centrum pojawią się pierwsi młodzi następcy Adama Małysza i Kamila Stocha.

 

Źródło: gazetacodzienna.pl

 

Dodaj komentarz