You are currently viewing Austriacy ze Schlierenzauerem i Koflerem na PŚ w Willingen

Austriacy ze Schlierenzauerem i Koflerem na PŚ w Willingen

Schlierenzauer Gregor WC.Planica.2014 fot.Julia .Piatkowska - Austriacy ze Schlierenzauerem i Koflerem na PŚ w WillingenPo nieobecności w Sapporo, Gregor Schlierenzauer i Andreas Kofler powracają do rywalizacji w Pucharze Świata. W najbliższy weekend na Muehlenkopfschanze nie zobaczymy za to Thomasa Dietharta. Z powodu choroby do Niemiec nie pojedzie również austriacki szkoleniowiec Heinz Kuttin.

 

Schlierenzauer i Kofler w zeszłym tygodniu szlifowali formę pod okiem głównego szkoleniowca kadry na skoczni w Villach. Popularny „Schlieri” nie był zadowolony ze swoich występów w Polsce, a krótka przerwa w startach była okazją do spokojnego treningu: – Miałem szansę spokojnie popracować i nabrać oddechu. Podczas pucharowych weekendów, oprócz oficjalnych skoków, jest bardzo mało okazji do treningu na skoczni. Ten czas był ważny i został bardzo dobrze przepracowany – napisał na swoim blogu 25-latek z Fulpmes.

Do Willingen, z powodu grypy, nie pojedzie Heinz Kuttin. Zastąpi go, podobnie jak w Sapporo, Harald Rodlauer. Również Thomas Diethart postanowił zrezygnować z udziału w najbliższych konkursach. Ubiegłoroczny triumfator Turnieju Czterech Skoczni chce wzmocnić swoją formę przed następnymi zawodami w Titisee-Neustadt, po których ma zapaść decyzja odnośnie składu kadry na Mistrzostwa Świata w Falun. 

Stefan Kraft w Willingen będzie bronił żółtej koszulki lidera. Przed dwoma indywidualnymi konkursami (w najblizszy piątek i niedzielę) ma 83 punkty przewagi nad drugim w klasyfikacji Peterem Prevcem. 

Poza Kraftem, Schlierenzauerem i Koflerem, w niemieckich konkursach wystartują Michael Hayboeck, Manuel Fettner i Manuel Poppinger.

 

Źródło: kleinezeitung.at

 

Dodaj komentarz