You are currently viewing Niemieckie reprezentacje na PŚ w Willingen oraz PŚ pań w Hinzenbach

Niemieckie reprezentacje na PŚ w Willingen oraz PŚ pań w Hinzenbach

1959973 507505782691065 573974148 n - Niemieckie reprezentacje na PŚ w Willingen oraz PŚ pań w HinzenbachSześciu niemieckich skoczków wystartuje w zawodach Pucharu Świata w Willingen. W swojej ojczyźnie do rywalizacji powróci m.in. Severin Freund. Przyszły weekend to także żeńskie konkursy PŚ w Hinzenbach, w których weźmie udział aż osiem reprezentantek naszych zachodnich sąsiadów.

 
Vogt Carina WC.Oslo .2013 fot.Stefan.Piwowar 300x200 - Niemieckie reprezentacje na PŚ w Willingen oraz PŚ pań w Hinzenbach
Carina Vogt, fot. Stefan Piwowar

Trener Werner Schuster podczas zawodów PŚ na Muehlenkopfschanze (HS-145) w Willingen postawi na sześciu sprawdzonych zawodników. Będą to: Severin Freund, Richard Freitag, Markus Eisenbichler, Marinus Kraus, Michael Neumayer oraz Stephan Leyhe.

Przypomnijmy, że pod nieobecność lidera ekipy, niemieccy skoczkowie niezbyt udanie wystartowali w zeszłotygodniowych zawodach w Japonii, gdzie ani razu nie wskoczyli do czołowej dziesiątki. Poprzednie zawody były jednak dla podopiecznych Schustera dość udane spoglądając na drużynowy triumf w Zakopanem oraz podia Freunda w Tauplitz, Wiśle i Zakopanem. Warto dodać, że przed rokiem aktualny mistrz świata w lotach także był w Willingen w bardzo wysokiej formie, zajmując dwukrotnie drugie miejsce tuż za Kamilem Stochem.

Dni w Willingen będą dla nas specjalne. Dla nas to zawody w domu przed bardzo entuzjastyczną publicznością i trzeci Puchar Świata przed Mistrzostami Świata – zaznacza trener Werner Schuster.

Przyszły weekend to także rywalizacja w ramach Pucharu Świata kobiet. Na Aigner-Schanze (HS-94) w austriackim Hinzenbach zaprezentuje się aż osiem niemieckich skoczkiń. Decyzją trenera Andreasa Bauera w tym gronie są: Katharina Althaus, Gianina Ernst, Ulrike Graessler, Anna Haefele, Pauline Hessler, Juliane Seyfarth, Svenja Wuerth oraz Carina Vogt, która od czterech konkursów nie schodzi z pucharowego podium (miejsca: 2., 1., 2., 2.). Przed rokiem podczas PŚ w Hinzenbach najwyżej klasyfikowaną Niemką była także Vogt (miejsca: 4., 5.).

 

Źródło: informacja własna / DSV

 

Dodaj komentarz