You are currently viewing Niemcy z Wellingerem i Althaus na MŚ Juniorów w Ałmatach

Niemcy z Wellingerem i Althaus na MŚ Juniorów w Ałmatach

Wellinger Andreas Planica S.Piwowar - Niemcy z Wellingerem i Althaus na MŚ Juniorów w AłmatachPięciu niemieckich skoczków i pięć skoczkiń wystartuje w zbliżających się wielkimi krokami Mistrzostwach Świata Juniorów w kazachskich Ałmatach. W tym gronie znajdzie się m.in. Andreas Wellinger, który w listopadzie doznał groźnego upadku podczas pucharowych zmagań w Kuusamo. Teraz utalentowany 19-latek jest już w pełni sił.

 
Althaus Katharina S.Piwowar 300x200 - Niemcy z Wellingerem i Althaus na MŚ Juniorów w Ałmatach
Katharina Althaus, fot. Stefan Piwowar

Wśród powołanych przez Niemiecki Związek Narciarski zawodników znalazło się miejsce dla drużynowego mistrza olimpijskiego z Soczi, Andreasa Wellingera. Przypomnijmy: 19-letni skoczek doznał kontuzji barku wskutek niefortunnego upadku podczas zawodów PŚ w Kussamo i w związku z tym miał dwumiesięczną przerwę w startach. Wkrótce okaże się, jaki wpływ na dyspozycję niemieckiego skoczka miał przymusowy odpoczynek i czy mimo niedawnej kontuzji będzie w stanie walczyć o najwyższe cele, czyli medal Mistrzostw Świata Juniorów.

5 lutego zarówno panie, jak i panowie zaprezentują się w zawodach indywidualnych, by dwa dni później przystąpić do rywalizacji drużynowej (wszystkie konkursy na skoczni HS-106). Obok Wellingera o medale w byłej stolicy Kazachstanu będą walczyć: Sebastian Bradatsch, Tim Fuchs, Martin Hamann oraz Paul Winter, a także ich koleżanki: Gianina Ernst, Pauline Heßler, Henriette Kraus, Agnes Reisch oraz Anna Rupprecht

W zeszłym roku w Predazzo, najwyższe, 5. miejsce w konkursie indywidualnym wśród pań wywalczyła Katharina Althaus, drużynowo Niemki zajęły pechowe, 4. miejsce. Bez zdobyczy medalowych rywalizację zakończyli także Niemcy – w konkursie indywidualnym mężczyzn najwyżej sklasyfikowany Sebastian Bradatsch znalazł się tuż za podium, a z kolegami w rywalizacji drużynowej uplasował się na 5. miejscu. Możliwe jednak, że wraz z powrotem Andreasa Wellingera na skocznię wróci też dobra passa młodych niemieckich zawodników.

 

Źródło: informacja własna / DSV   

 

Dodaj komentarz