You are currently viewing Austriaczki i Finki na PŚ pań w Hinzenbach

Austriaczki i Finki na PŚ pań w Hinzenbach

Kykkaenen Julia Puchar.Swiata.Planica.2014 fot.Julia .Piatkowska - Austriaczki i Finki na PŚ pań w HinzenbachJuż w sobotę i niedzielę najlepsze skoczkinie świata powalczą w Hinzenbach o kolejne pucharowe punkty. Reprezentantki gospodarzy wystartują w tych zawodach w ośmioosobowym składzie na czele z liderką PŚ, Danielą Iraschko-Stolz. W Austrii pojawią się także dwie Finki, wśród których będzie Julia Kykkaenen, która rok temu stała tam na podium.

 

Trener żeńskiej reprezetacji Austrii Andreas Felder może być bardzo zadowolony z dotychczasowych pucharowych występów Danieli Iraschko-Stolz (dwie wygrane w minionym tygodniu), Jacqueline Seifriedsberger, Evy Pinkelnig oraz Chiary Hoelzl, które plasują się w czołówce poszczególnych konkursów. Do tej czwórki podczas zawodów na Aigner-Schanze dołączą: Elisabeth Raudaschl, Sonja Schoitsch, Michaela Kranzl oraz Lisa Wiegele. Dodajmy, że zeszłej zimy najwyżej klasyfikowaną Austriaczką była tam właśnie Iraschko-Stolz, która dwukrotnie zajmowała drugą lokatę.

W Hinzenbach zaprezentują się także dwie reprezentantki Finlandii - Susanna Forsstroem oraz Julia Kykkaenen, która przed rokiem uplasowała się tam na trzecim stopniu podium. Córka trenera kadry, Kimmo Kykkaenena, borykała się w ostatnich dniach z drobnymi kłopotami z kolanem. - Byliśmy na skoczni we wtorek i środę. Ból kolana już Julii nie przeszkadza i skoki zaczynają być coraz lepsze technicznie - uspokoił fińskich kibiców szkoleniowiec. Tydzień temu liderka żeńskiej reprezentacji Suomi była w Oberstdorfie 20. oraz 24. i z pewnością będzie chciała poprawić osiągane dotychczas lokaty.

 

Źródło: oesv.at / hiihtoliitto.fi

 

Dodaj komentarz