You are currently viewing Zakopane: Pedersen Roensen prowadzi, Biegun tuż za nim

Zakopane: Pedersen Roensen prowadzi, Biegun tuż za nim

Atle Pedersen Roensen CoC.Wisla .2013 fot.Bartosz.Leja  1024x681 - Zakopane: Pedersen Roensen prowadzi, Biegun tuż za nim

Atle Pedersen Roensen prowadzi po pierwszej serii niedzielnego konkursu Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem. Najwyżej z Polaków po pierwszym skoku plasuje się Krzysztof Biegun (124 metry/134.1 punktu), który traci do lidera zaledwie 0,4 punktu. Rywalizacja w finale zapowiada się interesująco, różnice między zawodnikami są bardzo niewielkie.

W finałowej serii zaprezentują się wszyscy startujący dziś Polacy, aż czwórka biało-czerwonych plasuje się w czołowej „jedenastce”. Drugiego Bieguna i jedenastego Hulą dzielą tylko 4 punkty. Najdalej ze wszystkich poleciał piąty aktualnie Dawid Wenig.

Co ciekawe, pierwsza dwójka skakała o kilka metrów bliżej niż kolejni w stawce, wykorzystując jednak silniejszy wiatr w plecy. Dawid Kubacki jest czwarty (126 m/133.5 pkt), Bartłomiej Kłusek ósmy (126 m/131.3 pkt). Tuż za czołową dziesiątką plasuje się Stefan Hula (125,5 m/130.1 pkt).

Tomasz Byrt skoczył 119,5 metra i aktualnie jest 17. Metr bliżej wylądował Krzysztof Miętus, który zakwalifikował się do finału z 23 pozycji.

PEŁNE WYNIKI I SERII

Nie wiemy jaki był powód niestartowania skoczków japońskich. Naomi Nakamura, Yukija Sato i Masamitsu Ito nie pojawili się na rozbiegu Wielkiej Krokwi.

Dodaj komentarz