You are currently viewing Skład Finów na PŚ w Titisee-Neustadt – absencja Janne Ahonena

Skład Finów na PŚ w Titisee-Neustadt – absencja Janne Ahonena

ahonen janne kd - Skład Finów na PŚ w Titisee-Neustadt - absencja Janne AhonenaW najbliższy weekend podczas konkursów Pucharu Świata 2014/2015 w niemieckim Titiess-Neustadt zobaczymy czterech reprezentantów Finlandii. W składzie zabrakło, obecnego w Willingen, Janne Ahonena, który postanowił skupić się na treningu. Do pełni sił po kontuzji pleców dochodzi Lauri Asikainen, który kontynuuje rehabilitację i trening w Finlandii. 

 

Weekend w Willingen nie był udany zarówno dla fińskiej kadry, jak też dla samego Janne Ahonena. Zapowiadający się wielki powrót po treningach pod okiem Hannu Lepistoe, nie był tak obfitujący w sportowe wyniki jakby tego chciał sam zawodnik. Kadra Finlandii zajęła 10. miejsce w konkursie drużynowym. Ahonen kolejno w piątek był 31., natomiast w niedzielę zdołał zdobyć jeden pucharowy punkt za lokatę numer 30.  

Ahonena czeka teraz przerwa na trening w kraju: - Janne zdecydował się na trening w rodzinnym Lahti - skomentował trener kadry, Jani Klinga.

W Titisee-Neustadt wystartują: Anssi Koivuranta, Ville Larinto, Jarkko Määttä  i Sami Niemi.

Zawody w Titisee-Neustadt odbędą się w dniach 6-8.02.2015. W piątek (6.02) skoczków czekają treningi i kwalifikacje, w sobotę (7.02) konkurs indywidualny, a w niedzielę (8.02) kwalifikacje i drugi konkurs.

 

Źródło: mtv.fi

 

Dodaj komentarz