You are currently viewing Sześciu Polaków na Titisee-Neustadt, wraca Kubacki

Sześciu Polaków na Titisee-Neustadt, wraca Kubacki

kubacki dawid kd - Sześciu Polaków na Titisee-Neustadt, wraca KubackiSześciu polskich skoczków weźmie udział w zawodach w niemieckim Titisee-Neustadt, które zostaną rozegrane już w czasie najbliższego weekendu. Trener Łukasz Kruczek podobnie jak w Willingen przewiduje zmianę najsłabszego punktu reprezentacji po pierwszych kwalifikacjach. Do składu powraca dobrze spisujący się w Pucharze Kontynentalnym Dawid Kubacki.

 

Trener Łukasz Kruczek zabierze na zawody PŚ w Titisee-Neustadt sześciu skoczków. Będą to: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Aleksander Zniszczoł, Jan Ziobro, Klemens Murańka oraz Dawid Kubacki. Ten ostatni znalazł uznanie sztabu szkoleniowego po bardzio udanych występach w konkursach Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem (1. oraz 3. miejsce).

Tym samym Kubacki zastąpi w pucharowym składzie Macieja Kota, który nie wykorzystał swojej szansy w Willingen i znalazł się w niedzielnym konkursie poza finałową trzydziestką. Najprawdopodobniej tamtym startem młodszy z braci Kotów przegrał też szansę na nominację do polskiej drużyny na Mistrzostwa Świata w szwedzkim Falun.

To właśnie z szóstki, która wystąpi w Titisee-Neustadt, trener Kruczek wybierze piątkę, która zaprezentuje się w światowym czempionacie w skokach narciarskich.

 

Źródło: pzn.pl

 

 

Dodaj komentarz