You are currently viewing Diethart wraca do składu Austriaków na PŚ w Titisee-Neustadt
Thomas Diethart (fot. Julia Piątkowska)

Diethart wraca do składu Austriaków na PŚ w Titisee-Neustadt

Diethart Thomas WC.Bischofshofen.2015 fot.Julia .Piatkowska - Diethart wraca do składu Austriaków na PŚ w Titisee-NeustadtSześciu austriackich skoczków weźmie udział w zawodach Pucharu Świata na Hochfirstschanze w Titisee-Neustadt. Podczas zeszłotygodniowej rywalizacji w Willingen podopieczni trenera Heinza Kuttina ani razu nie zdołali uplasować się na podium. Z pewnością już za kilka dni Austriacy będą chcieli nadrobić te zaległości.

 

W zawodach PŚ w Titisee-Neustadt, które rozpoczną się już w piątek treningami i kwalifikacjami, weźmie udział sześciu Austriaków. W tym gronie są: Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Manuel Fettner, Gregor Schlierenzauer, Manuel Poppinger oraz Thomas Diethart, który po krótkiej przerwie powraca do pucharowej rywalizacji, w której zastąpi Andreasa Koflera. Popularny „Kofi” nie jest zadowolony ze swojej dyspozycji i po nieudanych występach w Willingen (miejsca: 28, 34) postanowił poświęcić czas na spokojne treningi.

Dodajmy, że były lider PŚ, Michael Hayboeck, w związku z późniejszym terminem przyjazdu odpuści piątkowe treningi i kwalifikacje w Titisee-Neustadt.

Przed rokiem najlepszym Austriakiem na Hochfirstschanze był Thomas Morgenstern, który zwyciężył w pierwszym konkursie. Podczas drugiego dnia rywalizacji Morgi zaliczył groźny upadek, który niewątpliwie zasiał w jego głowie niepewność. Później nastąpił pamiętny tragiczny upadek na Kulm-Skiflugschanze, który był de facto zwiastunem końca kariery wybitnego skoczka.

Tydzień temu (w Willingen) najlepszym austriackim zawodnikiem był lider PŚ, Stefan Kraft (miejsca: 7, 6).

 

Źródło: skispringen.com

 

Dodaj komentarz