You are currently viewing Niemcy z Freundem i Vogt na najbliższe zawody PŚ

Niemcy z Freundem i Vogt na najbliższe zawody PŚ

Freund Severin Zakopane B.Leja  - Niemcy z Freundem i Vogt na najbliższe zawody PŚDziś poznaliśmy niemieckie składy reprezentacji na nadchodzące zawody PŚ w Titisee-Neustadt oraz PŚ Pań w Rasnovie. Trenerze Andreas Bauer oraz Werner Schuster do startów nominowali łącznie 12 swoich podpiecznych. W tym gronie są oczywiście liderzy swoich drużyn, czyli Severin Freund oraz Carina Vogt.

 
Vogt Carina Oslo S.Piwowar 300x200 - Niemcy z Freundem i Vogt na najbliższe zawody PŚ
Carina Vogt, fot. Stefan Piwowar

W męskim PŚ w Titisee-Neustadt zaprezentuje się sześciu niemieckich skoczków. W tym gronie znaleźli się: Markus Eisenbichler, Richard Freitag, Marinus Kraus, Stephan Leyhe, Michael Neumayer oraz Severin Freund, który znakomicie spisywał się w minionym tygodniu w Willingen zajmując indywidualnie trzecią i pierwszą lokatę. W konkursie drużynowym ekipa Wernera Schustera uplasowała się na drugiej pozycji.

Ponieważ jest to ostatnia duża skocznia w Pucharze Świata przed rozpoczęciem Mistrzostw Świata, po tych konkursach nominujemy skład na MŚ – powiedział trener niemieckiej kadry, Werner Schuster, który przyznał, że w Willingen najmocniejszymi punktami jego drużyny byli Freund i Kraus. Freitag, Eisenbichler i Neumayer na Hochfirstschanze dostają szansę na poprawę swoich rezultatów. – Ponadto jednym okiem spoglądam na Mistrzostwa Świata Juniorów i jestem ciekawy jak będzie wyglądać powrót Andreasa Wellingera na konkursową scenę – przyznał szkoleniowiec naszych zachodnich sąsiadów.

W zawodach żeńskiego PŚ w Rasnovie, decyzją trenera Andreasa Bauera, wystartuje sześć niemieckich skoczkiń. Będą to: Katharina Althaus, Ulrike Graessler, Anna Haefele, Juliane Seyfarth, Svenja Wuerth i liderka zespołu, Carina Vogt, która w zeszłotygodniowych konkursach w Hinzenbach była druga i pierwsza. Co więcej, mistrzyni olimpijska świętująca w dniu dzisiejszym 23. urodziny, nie schodzi z podium aż od sześciu konkursów z rzędu.

 

Źródło: informacja własna / DSV

 

Dodaj komentarz