You are currently viewing Słoweńcy bez Kranjca na Mistrzostwa Świata w Falun

Słoweńcy bez Kranjca na Mistrzostwa Świata w Falun

Prevc Peter telemark J.Piatkowska - Słoweńcy bez Kranjca na Mistrzostwa Świata w FalunPo zawodach Pucharu Świata w Titisee-Neustadt, trener Goran Janus podał skład słoweńskiej kadry na zbliżające się wielkimi krokami Mitrzostwa Świata w narciarstwie klasycznym w Falun. W pięcioosobowej ekipie skoczków, na czele której jest jej lider, Peter Prevc, zabrakło miejsca dla doświadczonego Roberta Kranjca.

 

W światowym czempionacie wystąpi pięciu słoweńskich skoczków. Będą to: Peter Prevc, Jurij Tepes, Jernej Damjan, Nejc Dezman i Matjaz Pungertar. W tym gronie liderem jest oczywiście wicelider klasyfikacji generalnej PŚ, Peter Prevc, jednak na podium tej zimy stawali także Damjan i Tepes. Po raz pierwszy od wielu imprez mistrzowskich zabraknie za to najbardziej doświadczonego Słoweńca, Roberta Kranjca.

Przypomnijmy, że przed dwoma laty w MŚ w Val di Fiemme dwa medale wywalczył Prevc. Najstarszy z braci Prevców zdobył srebro na skoczni dużej i brąz na obiekcie normalnym. W rywalizacji drużynowej Słoweńcy zajęli dopiero szóstą lokatę.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz