You are currently viewing Bardal w składzie Norwegów na Mistrzostwa Świata

Bardal w składzie Norwegów na Mistrzostwa Świata

Bardal Anders 2 S.Piwowar - Bardal w składzie Norwegów na Mistrzostwa ŚwiataNorweski Związek Narciarski poinformował o nominacjach składów kadr na nadchodzące Mistrzostwa Swiata w Falun. Na szwedzkich skoczniach zaprezentuje się łącznie 10 norweskich przedstawicieli, wśród których będzie powracający po prawie miesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją – Anders Bardal.

 
Lundby Maren S.Piwowar 300x200 - Bardal w składzie Norwegów na Mistrzostwa Świata
Maren Lundby, fot. Stefan Piwowar

W Mistrzostwach Świata w szwedzkim Falun weźmie udział sześciu podopiecznych trenera Alexandra Stoeckla. Będą to: Anders Fannemel, Rune Velta, Anders Jacobsen, Phillip Sjoeen, Johann Andre Forfang oraz Anders Bardal, który na normalnej skoczni będzie bronił tytułu mistrzowskiego z 2013 r. z Val di Fiemme. Dodajmy, że dla najbardziej doświadczonego norweskiego zawodnika będzie to powrót do międzynarodowej rywalizacji po nieszczęśliwym upadku w Wiśle-Malince. 32-latek podczas skoku kwalifikacyjnego złamał wówczas nadgarstek. O kolejne medale tej zimy będą walczyć młodsi - Johann Forfang i Sjoeen. Ten pierwszy został niedawno mistrzem świata juniorów, obaj byli też w złotej drużynie podczas MŚJ w Ałmatach.

Takie decyzje trenera Alexandra Stoeckla nie są jednak po myśli Toma Hilde, dla którego będzie to już druga impreza mistrzowska (po Igrzyskach w Soczi), w której nie weźmie udziału.

- Wysyłamy jedne z najlepszych drużyn na te mistrzostwa. MŚ w Falun są dla nas głównym wydarzeniem, którego bardzo wyczekujemy. Po raz pierwszy od długiego czasu mamy także obrońcę tytułu mistrzowskiego, Andersa Bardala. Celem jest dla nas medal z każdego konkursu na tych mistrzostwach - przyznał dyrektor sportowy norweskich skoków, Clas Brede Braathen.

W składzie żeńskiej drużyny w porównaniu do ostatnich zawodów Pucharu Świata, zaszła niewielka zmiana. Anette Sagen w MŚ zastąpi młodsza koleżanka z drużyny - Anna Odine Stroem. Obok niej w Falun poskaczą bardziej doświadczone: Line Jahr, Maren Lunbdy i Gyda Enger.

 

Źródło: skiforbundet.no

 

Dodaj komentarz