You are currently viewing Taylor Henrich jedyną reprezentantką Kanady na MŚ w Falun

Taylor Henrich jedyną reprezentantką Kanady na MŚ w Falun

Taylor Henrich WSC.Predazzo.2013 fot.Julia .Piatkowska - Taylor Henrich jedyną reprezentantką Kanady na MŚ w FalunNie tak dawno informowaliśmy o perypetiach (także finansowych) kanadyjskich skoków narciarskich. W związku z tym, że wyjazd na Mistrzostwa Świata do Szwecji jest dla niektórych kadr sporym wydatkiem, Kanadę na światowym czempionacie w Falun będzie reprezentować tylko jedna skoczkini, Taylor Henrich.

 

Podczas MŚ w Falun nie zobaczymy żadnego z kanadyjskich skoczków, mimo iż już w tym sezonie choćby w Turnieju Czterech Skoczni wziął udział jeden z reprezentantów Kraju Klonowego Liścia – Matthew Rowley. Jak poinformował nas trener kanadyjskich kadr Gregor Linsig, dla zawodników jest to zbyt duży wydatek finansowy, tym bardziej, że przy znikomym wsparciu sponsorów, skoczkowie muszą po części sami pokrywać koszty zakwaterowania w hotelu i transportu.

Honoru kanadyjskich skoków narciarskich będzie więc bronić 19-letnia Taylor Henrich. Forma sportowa młodej skoczkini w ostatnich tygodniach wyraźnie wzrasta, co potwierdziła styczniowym triumfem w zawodach Pucharu Kontynentalnego w Falun oraz trzecim miejscem w Pucharze Świata w Oberstdorfie.

Dodajmy, że dla Henrich będą to już trzecie Mistrzostwa Świata w karierze. Najlepszy występ zaliczyła w 2011 r. w Oslo, gdzie była na 18. lokacie. Przed dwoma laty w Val di Fiemme zajęła dopiero 41. miejsce.

 

informacja własna

 

Dodaj komentarz